Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rođaci, bliži... dalji...

2 posters

Ići dole

Rođaci, bliži... dalji... Empty Rođaci, bliži... dalji...

Počalji od Lolla Pet Jan 25, 2013 6:06 pm

Kao najmlađa u familiji, samim tim i najrazmaženija, imala sam tu privilegiju, da uvek budem centar sveta... barem je meni to tako delovalo...

Danas sam se čula sa mojom snajkom, koja živi u okolini Šapca...
Još uvek sam pod utiskom, jer od nje... za ovih 20-ak godina, koliko je u braku sa mojim bratom, nisam čula ni jednu lošu.. ružnu reč... i ako nije bila u situaciji da pomogne, odmagala sigurno nije...
Da nije takva, kakva je... ne znam kako bi funkcionisao njen brak sa mojim batom... sa kojim sam slična..
jer delujemo prepotentno, bezobrano, provokativno...
a istina je malo drugačija...

Kada god se nađemo... uvek bude ''ko će koga da zezne''.. još uvek jedno drugom podmazujemo vijuge...
prošlog leta, sam u divljini, uspela da uvalim kosku starijem bati... prvi put...
Nije mi zamerio... jer igramo... pošteno... pa ko koga... kez ... nema ljutiš


U kakvim ste donosima sa užom... širom familijom?
Da li smo se svi udaljili pod izgovorom
''kriza je... nema se... ne možeš ići praznih ruku...''?
Podelite sa nama neke priče... o braći... sestrama...
Lolla
Lolla
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 560

Datum upisa 26.12.2012
Lokacija : ... divljina ...
Raspoloženje Raspoloženje : zaklonjenja od štete, al' za frkom uvek fanatik

Nazad na vrh Ići dole

Rođaci, bliži... dalji... Empty Re: Rođaci, bliži... dalji...

Počalji od slavena Uto Jan 29, 2013 4:30 am

Porodica ( otac, majka, mladji brat i ja ) za nas je svetinja. Sve ostalo moze biti ali i ne mora. U tom smo duhu odgojeni. U ostalom to nas je i sacuvalo od svih onih ratnih desavanja i sprecilo da ne budemo jedna od mnogih porodica koje su nestale u ratnom vihoru....
Imamo ogromnu familiju ( izmesani smo Hrvati i Srbi ) ali funkcionisemo, sad je to vec mnoogo lakse , mada , jos uvek ima zagrizenih...
Zato nam i jeste porodica na prvom mestu , a onda svi ostali.

Brat i ja zivimo u Subotici - otac i majka u Vukovaru .... Sticajem okolnosti , skola, posao , razno - razne obaveze ... a mozda i sudbina... Okrenuti smo jedno drugome.
Mada, ja kao starija sestra , i ako sam zensko, cesto " povucem " tezi teret , ali ne zalim se , jer on je moj mladji brat i ja ga obozavam.
U ostalom kao svaka sestra svog brata...

Ima tu materijala koliko zelis ali osnova je ta da se slazemo , uzajamno pomazemo , vadimo iz razno - raznih nedaca ... jer radimo neke dodatne poslove koji iziskuju snalazljivost i mudrost a onda i postenje pa ko koga... hahahahaha! Ali uvek jedno drugom cuvamo ledja. Nikad ne bih izneverila na bilo koji nacin svog brata , a znam sigurno ni on mene.

Nije ovo neko preterivanje ili sta vec ... da se razumemo , nismo ni mi idealni , ih , daleko od toga , ali funkcionisemo .. Rođaci, bliži... dalji... 277638789
slavena
slavena
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 503

Datum upisa 03.01.2013
Lokacija : sever
Raspoloženje Raspoloženje : odlicno

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu