Večnost

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Večnost

Počalji od pesma taj Uto Sep 17, 2013 1:19 pm

Vreme je beskonačnost, a beskonačnost nije isto što i večnost. Kako su beskonačnost i večnost povezani?

''Ako je vreme senka večnosti, onda je ovde reč o projekciji, jer senka je uvek projekcija. Mi ovde živimo u jednom svetu projekcije – no, u tome nema ničeg lošeg. Problem počinje onda, kada se izgubimo u projekciji i više ne znamo da živimo u jednoj projekciji. Tada se gubimo u linearnosti vremena. Tada počinje stres, tada nastaju žalopojke i čežnje. Čovek žali za onim što je nekada bilo i čega više nema. „Čovek bi morao ponovo imati dvadeset“, kako se to kaže u jednom starom šlageru. Ili čovek ćezne za onim, što još uvek nije nastupilo ili se plaši onoga što dolazi. Tako čovek živi u projekciji, u budućnosti i prošlosti, a ne u sadašnjosti. Mi gubimo kontakt sa realnošću i time sa svojom slobodnom voljom i stvaralačkom snagom. Postajemo otuđeni od života: pod stresom smo i „nemamo vremena“ ili nastupa dosada uz poziv za zabavom, senzacijama, odvraćanjem pažnje, da bi se „ubilo vreme“. Armin Risi

Šta je večnost? Ima li je? Ima li kraja?

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: Večnost

Počalji od pesma taj Uto Sep 17, 2013 9:20 pm

Večnost je bezvremenost.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Uto Sep 17, 2013 9:26 pm

I proslost i buducnost postoje samo u nasim mislima...Sve sto se zapravo dogadja jeste SADA i OVDJE...i to je Vjecnost...Sve dolazi prolazi..radja se, umire...ali sutina ostaje..

Margita (Osecanja. O. Secanja.)
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Uto Sep 17, 2013 9:50 pm

Energija je večna, mi smo energetska bića, mi smo večni, menjamo oblik ali ne nestajemo u realnosti, samo menjamo svetove, idemo iz ove naše relativne realnosti dalje....

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Uto Sep 17, 2013 9:52 pm

Nestajemo u ovoj "privremenoj" realnosti, a onda zasigurno idemo dalje...uredu

Margita (Osecanja. O. Secanja.)
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori