Gde je duša zaspala?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Gde je duša zaspala?

Počalji od pesma taj Pet Dec 20, 2013 7:25 am

Da li postoji ljudska duša?

Imaju li sva živa bića dušu, ili je ima samo čovek?

Čovekova duša je svetlo koje ga vodi do istine i spoznaje. Pogledam oko sebe, tamna je noć, gde su sve te duše da se povežu i upale svetlo svetu koji je zapao u duboki, istrzan san? 

Gde je ljudska duša, u stomaku, mozgu, oku?

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: Gde je duša zaspala?

Počalji od pesma taj Sub Dec 21, 2013 7:20 am

Sve se mislim da nam je duša u umu. U umu postoje tri koncentrična kruga, prvi krug je naša svest, drugi krug je naša podsvest, a treći, centralni krug oko kojeg su obavijena ova dva je supersvest ili duša. Jednostavno, odatle crpimo životnu energiju, tamo je naša bit, to smo mi, ta energija, ta svetlost i ta boja koja jednom samo klizne kroz tunel, prođe kroz kapiju i spozna realnost u totalu.

Od vajkada, često pominjana, opevana,  nevina, prodana, sitna, velika, prosta, plemenita, zalutala, izgubljena, prokleta, pokvarena, obojena, pojedena, poklanjana… Duša.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od krtica taj Ned Dec 22, 2013 9:58 pm

Dušu vidim kod ljudi koji imaju razumevanje za tuđe probleme. Takvih ljudi je malo, po tome ispada da ima dve grupe ljudi:Oni koji imaju plemenitu dušu i oni koji je nikada nisu ni imali, umesto duše puste pičkin dim na usta kad umiru, p.dim je težak 21 gram. Ove dve grupacije naravno između sebe imaju treću grupu: U nju spadaju ljudi koji su vremenom oguglali i izgubili dušu,prodali je đavolu koga nema,ispada da su oni taj đavo.

krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micikapicika taj Pon Dec 23, 2013 7:27 am

..''Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli.
I ne znam od kog bola on je ostao,i da li je to bilo jutro ili suton kad se urezao u moju dusu...Takva je nasa dusa.
Ispunjena uspomenama koje nas rastuze,nasmeju,zabole. Ponekad namjerno diramo te stare oziljke iako znamo da nas ceka neprospavana noc. Pa onda kroz prozore gledamo u neko tudje nebo i uzalud trazimo one zvjezde ka kojima smo nekad davno upirali ceznjive poglede i samo njima odavali tajne prvih mladalackih ljubavi.Pa se naprezemo da cujemo onaj ljetni povjetarac sto je saputao u krosnjama drveca ispod kojeg smo se,drzeci svoju prvu ljubav za ruke,skrivali od radoznalih pogleda. Ali...umjesto tog sapata samo uzdah srca svoga cujemo. Prohujalo je vrijeme i mnoge vode protekle....''

Desanka Maksimovic
micikapicika
Član u razvoju
Član u razvoju

Broj poruka 204

Datum upisa 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Sub Jan 18, 2014 6:22 am

Rekla bih da naš život nije proizvod slučajnosti, da ono što nas određuje jeste duša - večna iskra svesti koja nikada ne umire a koju pokreće energija srca - ljubav, a ljubav jeste energetski prostor po kome se duša kreće nesputano i kome duša stremi. Duša je onda u srcu? Osećam da moje srce može da se oslobodi informacija koje mu šalje mozak uz pomoć te čudesne čiste praiskonske iskre svesti - duše- na relaciji srce mozak ''vozi'' duša i vodi nas kući. U srcu je duša kod kuće.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Komsinica taj Sub Jan 18, 2014 2:33 pm

Spava li spava,,,,,mozda je jadna u komu pala  isuse 

Atman - Značenje mu je dah, duša, a pravi smisao vlastitost čovjeka i stvari u svijetu, njihovo najdublje, unutrašnje bivstvo u opreci sa slučajnom pojavom. Upotrebljava se za osnov posebnoga načina postojanja kao i za opći princip bitka (duh svijeta); u tom značenju postaje sinonim za brahman, što znači božansko jedinstvo svega.
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Ned Jan 19, 2014 4:41 am

Komsinica ::Spava li spava,,,,,mozda je jadna u komu pala  isuse 
 Laughing  Da, mnogi kao da je nisu svesni.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu