Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosmopolitsko hrišćanstvo

5 posters

Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Pon Jan 13, 2014 9:30 pm

Kosmopolitsko hrišćanstvo GolKosmopolitsko hrišćanstvo Dora-istrazuje-pozadine-08


Kosmopolita ili građanin sveta nije čovek ravnodušan na stvari svoga naroda ili onaj koji ne priznaje nikakvu etničku pripadnost, već je jednostavno čovek, koga dotiče svet, koji je otvoren prema najrazličitijim dobrima, koja mu nudi svet i drugi ljudi, koji veruje u to da i pored svih užasa, ratova, progona postoji nešto poput zajedničke sudbine čovečanstva, u čemu svi učestvujemo. Slogani kulture zatvorene u kavezu nacionalizma, kao i slogani ekonomske autarhičnosti nepogrešiv su recept za samoubistvo naroda; za šta postoje brojni primeri. Na sreću, ti slogani su neuspešni, ali koštaju na milione izgubljenih ljudskih života.

Hrišćanska vera nije etnička već kosmopolitska, ona je poruka upućena svima na svetu i svakom ponaosob. Po prirodi svojoj ne može biti oruđe etnićkih strasti, pretenzija i mržnje, zbog toga je ljudi, koristeći je tako, uništavaju i izopačuju.

Isus i njegovi apostoli bili su Jevreji, kao što je i majka njegova Marija bila Jevrejka, a jevrejski hram u Jerusalimu središte kulta, koji je u priličnoj meri nosio etničko obeležje; međutim, prenošenje jevrejske vere kod kasnijih proroka polako se univerzalizuje, da bi se u hrišcanstvu oslobodilo etničkih ograničenja. Jevreji su se, naravno, molili istom Bogu kome se i hrišćani mole, iako je u različitim varijantama jevrejske pobožnosti etnička tradicija u različitoj meri bila i još uvek je aktivna, dok je hrišćanski univerzalizam često bivao a i dalje je žrtva infiltracije različitih nacionalizama.

Najčvršći nosilac načela kosmopolitizma u našoj civilizaciji je hrišćanstvo, a Hrist simbol - hrišćanstva jeste najpoznatiji kosmopolita.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Pon Jan 13, 2014 10:52 pm

Evo mene, to sam ja, taj kosmolita, rodjeni,... rekoh i okrivise me za tili cas.. Laughing ..pa cu evo citirati samu sebe tamo gdje me okrivise..;

Ne osudjujem ja nikoga i ni za sta, kakve veze sa mnom ima to sto je i ako je neko los??..Mogu samo da komentarisem, da mrzim nesto mi ne ide...Svakako povratka nema. Zivot ima dublje znacenje, iako to mnogima izgleda nije ocigledno...bas kao da sad resava problem to sto treba da "urlicem" iz sve snage, kako je rat ucinio svoje,,,i kako jos uvijek cini svoje...Ne mogu da promijenim svijet ali mogu sebe...Ma koliko drugim to izgledalo smijesno i cudno..dozvolite molim Vas.. Kosmopolitsko hrišćanstvo 3962887167Kosmopolitsko hrišćanstvo 1380648362, da se osjecam kao gradjanin planete zemlje.. Kosmopolitsko hrišćanstvo 1991410574, neko rece da je to obicna fraza, i da moram pripadati odredjenom narodu, ee pa ja sam izabrala da ne moram, Kosmopolitsko hrišćanstvo 363364791.. kapiram da sad neko misli..uuuh pa ona je luda i glupa..kako to tako itd..?...i nisam takva od juce, vec cini mi se od rodjenja...Uostalom svi smo individue za sebe..razlika je samo u tome sto je neko vec na "sledeci nivo", a neko jo ostao u vremenu "uomini primitivi"...E bas sam se sad zapisala, odoh u filosofiju, odoh ko zna gdje...Svakako...to je To...sto se mene tice..

odamah nakon mog posta, ljudi mi kazu, da za biti kosmopolita moras precoi odredjeni put...hm? malo se zamislih nad sobom..rekoh sebi, nije valjda da sam morala proputovati cijelu planetu da bih se tako osjecala..???  uredu  Laughing
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Pon Jan 13, 2014 11:01 pm

Ne moraš putovati po svetu da bi bio kosmopolita, to je istina... Svet stanuje u tebi. Ili da sednem u avion i krenem da putujem svetom, ne bi li postala kosmopolita?  jooj 

Kosmopolitizam je najpre stanje svesti, kao i hrišćanstvo, stanje duha.

Mir brate, mir!  Kosmopolitsko hrišćanstvo Peace-and-love-5cefeb
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 12:09 am

Ne moraš putovati po svetu da bi bio kosmopolita

 Laughing , naravno, ali nije ni doticni mislio na to....vec nesto tamo od rodjenja... Laughing 

Jel' ovi smajlici znace nedostatak argumenata...??? Laughing 

Kad lisce susti, suska, neki vide zmiju ispod...a ne pada im na pamet da je to mozda samo vjetric..

Bica smo koja je Bog "kreirao" iz ljubavi, i cijim ciljevima sluzimo.
Religija bez religijskog vjerovanja, ne moze biti zadovoljavajuca, jer teorija o religiji ima problem ogranicenosti. Na zalost, mnogi ne racunaju na taj faktor, da vjera spaja ljude, udruzuje ih, i gle paradoksa, postala je uzrok svih ratova...
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Uto Jan 14, 2014 12:26 am

Marea ::
Religija bez religijskog vjerovanja, ne moze biti zadovoljavajuca, jer teorija o religiji ima problem ogranicenosti. Na zalost, mnogi ne racunaju na taj faktor, da vjera spaja ljude, udruzuje ih, i gle paradoksa, postala je uzrok svih ratova...
 Zato se hrišćanstvo, po onome za šta se zalaže jedino i može implementirati među ljude, u društvo komsopolitizmom, koji ne negira različitosti, ali te razlike isto tako ne podcrtava, već veliča sličnosti među ljudima, traži jednakosti koje ih spajaju u jedan svet, na istoj planeti, čiji smo stanovnici svi, isti pred bogom.

Ljubav koju umeš pružiti samo sebi -svom najbližem je sebična- hrišćanska ljubav je univerzalna, njom se ljubi svaki čovek, bez obzira ko je i odakle je poreklom. Zato nacionalizmi sa hrišćanstvom nemaju ništa, mada stalno pokušavaju da se infiltriraju u njega tražeći na taj način oprost i amnestiju za sve zločine - koje čine kada se otmu kontroli - protiv čovečanstva kao jedne porodice svih ljudi.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 12:33 am

...a kontrola takvima je na "ispitu"..

Sve bi to mnogo bolje bilo kada bi covjek znanje sticao direktnim iskustvom. Svi se radjamo na isti nacin. I to je vec Cudo, samo po sebi...Drugima biti smjesan.. zbog sposobnosti da prepoznas ljudske vrijednosti je veliki kompliment za COVJEKA.
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 1:38 am

No, covjek je prirodno stanje, nezavisno od religijske pripadnosti. Univerzum je svjesnost inteligentnog prirodnog postojanja.
Smatram da je cak i ateizam oblik religije. Ima mnogo kosmopolita koji su ateisti...i to je ljudski, jer svako moze i ima pravo da vjeruje i ne vjeruje,  jer tako mijesamo gene i PREZIVLJAVAMO.
Religija je stvar licnog izbora, a kad krene da se sumnja u tudju vjeru, tad se urusava ljudsko dostojanstvo...
Napredak jednog drustva, pociva na pojedincima koji mu pripadaju. Ali, principi Egoizma jaci su od bilo koje vjere...
Univerzum je SVJESNOST inteligentnog prirodnog postojanja.
A svi ti "stvaraoci" ratova i jesu stvorili laznjake spremne na svaku svinjariju.
Oni su kao lopovi, uhvaceni u kradji, i za "hapsenje" ne krive lopova, vec "CRNU MACKU" koja im je presla put...Ne, nije on lopov, neo je macka baksuz.. Laughing  Laughing  Laughing  Laughing .
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Uto Jan 14, 2014 10:43 pm

Kosmopolitizam naravno nije usko vezan za hrišćanstvo, niti za religioznost uopšteno. Kao stanje duha koji čoveka tera da veruje u jednakost svih ljudi, u povezanost svih ljudi, jeste i vera u čoveka koji čoveku ne mora biti vuk.

Čitam kako neki mešaju globalizam s kosmopolitizmom, i to upravo neki protivnici levičarskih ideja, komunističke ideologije najpre, ne znaju da je tu pogrešnu interpretaciju kosmopolitizma iznjedrio komunistički sovjetizam: to pežorativno poimanje kosmopolitizma u vreme sovjetske vlasti u Rusiji je govorilo o kosmopoliti kao protivniku države i poredka. Što nije istina. Nacionalistima godi ova boljševička floskula, što je pomalo smešno ali očekivano, pa iz tog razloga poistovećuju globalizam sa kosmopolitizmom.

Globalizacija sa kosmopolitizmom i nema neke veze mada na prvi pogled može da se nađu poveznice iz neznanja ili predubeđenja; jedno je stvar materijalne a drugo stvar duhovne sfere. 

Globalizacija nagomilava korporativni kapital bogatih rušeći zbog svojih namera granice i stvarajući jedno kapitalističko tržište na kome samo jaki opstaju - čedo kapitalista, u suštini nepravedan sistem, jer u njemu po prirodi stvari gore isplivaju samo najjači, ''jednakiji među nazovi jednakima''.

 Kosmopolitizam ruši podele među ljudima u duhovnoj sferi, ruši predrasude jednih o drugima, radi na povezivanju, razumevanju i saradnji svih ljudi, pritom niti negira različitost jer je pristalica individualizma, niti potencira različitost već nalazi opšta mesta koja uvek pomognu ljudima da bolje razumeju jedni druge.

Kosmopolitizam je nesputana vera duhom slobodnog čoveka.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 11:02 pm


Kosmopolitizam je nesputana vera duhom slobodnog čoveka.

Ovo mi se dopada...ali..

zasto bismo se i "nazivali" bilo kako, dovoljno je biti Covjek. Vjerujem da ljudi mogu da osjete (takve) ljude, bez nekog obrazlozenja rijecima..
A "tuga" mi je velika kada cujem, da Kosmopolita u sustini ne postoji i da takodje ima neke namjere..(lose), tj. ili da zeli kao biti moderan...a to i bas nema nikakve veze sa tim..no, moguce da postoje i takvi..
Ljudi jako cesto prema sebi sude o drugima..Kada cujem.."dokazi mi da si kosmopolita", dodje mi da zaplacem od smijeha..
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Uto Jan 14, 2014 11:10 pm

Marea ::

Kosmopolitizam je nesputana vera duhom slobodnog čoveka.

Ovo mi se dopada...ali..

zasto bismo se i "nazivali" bilo kako, dovoljno je biti Covjek. Vjerujem da ljudi mogu da osjete (takve) ljude, bez nekog obrazlozenja rijecima..
A "tuga" mi je velika kada cujem, da Kosmopolita u sustini ne postoji i da takodje ima neke namjere..(lose), tj. ili da zeli kao biti moderan...a to i bas nema nikakve veze sa tim..no, moguce da postoje i takvi..
Ljudi jako cesto prema sebi sude o drugima..Kada cujem.."dokazi mi da si kosmopolita", dodje mi da zaplacem od smijeha..

Da, taj sud, kad čovek gleda nekog drugog iz svog subjektivnog ugla, pa misli ''ako ne mogu ja, ne može to niko'' i dovodi do nesporazuma. 

Kako dokazati da si kosmopolita?  Jasno reći: Nisam nacionalista ali ni anarhista, poštujem svakog, tražim poštovanje za sebe i svakog različitog od mene i tebe, tražim pravdu istu za sve. Ne traži me u svom kalupu,a možda sam i tamo  osmeh
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 11:17 pm

Kako dokazati da si kosmopolita? Jasno reći: Nisam nacionalista ali ni anarhista, poštujem svakog, tražim poštovanje za sebe i svakog različitog od mene i tebe, tražim pravdu istu za sve. Ne traži me u svom kalupu.

To jeste tako..

Mada, mislim da DOKAZ za tako nesto je covjek sam, onako kako zivi a ne kako govori, jer rijeci ponekad gube znacenje u odnosu na ono sto covjek zaista jeste...a katkad, ..u odnosu i na onoga ko ih izgovara.. Very Happy
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Uto Jan 14, 2014 11:21 pm

Da, da, dela su pravi trag. Reči su plan puta, niko ne garantuje da se sa puta ne može zalutati. Zato reči treba često uz put menjati i prilagođavati ''saobraćaju''  Very Happy , ali nikada smer da se ne promeni.

 A kosmopolita, kuda on ide? U svim smerovima, danas ovamo, sutra onamo, sa dobrom voljom, kao Kekec.  Very Happy
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 11:31 pm

Da, Kosmopolita cak umije i hoce i moze da gazi po zlatnim stepenicama, sa svojim obicnim cipelicama.. Very Happy

...i sanjar je..a k'o zeli slusati sanjara??  uredu  Very Happy
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Uto Jan 14, 2014 11:37 pm

Marea ::...i sanjar je..a k'o zeli slusati sanjara??  uredu  Very Happy

Drugi sanjari? I oni koji bi voleli da sutra to budu?

Ostali ne znaju šta gube.  Very Happy
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 11:47 pm

Ostali ne znaju šta gube

Mozda bi i htjeli...ali ne radja se svako s Time..Mora se osjecati, ako je samo prica prisutna, onda nema te energije iznutra, onda je to cisto "ucenje"...Mi smo Univerzum, zivot, to je Istina..oni koji pokusavaju da to "detoniraju" jos uvijek nisu taj kalibar..
Osjecaji su vazni, a to je nemjerljiva Sloboda..Kosmopolita se "odrekao" svih fikcija, a to je dovoljno da bude prepoznatljiv, tj. pametnom dovoljno, ostali se ne racunaju... Very Happy
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Sre Jan 15, 2014 12:02 am

Kosmopolita, kao i pravi hrišćasnin ide napred verujući ljudima, ide u svet oslobođen ksenofobije, ide otvorenog uma i srca, jer, tamo kao i ovde, dobri su dobi, a zli zli, dobrodobro, a zlozlo, dobro ne može nigde biti zlo, to se nigde na svetu ne dešava. 

Kosmopolitizam - ruka pomirenja i oproštaja, razumevanja i tolerancije među ljudima.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Sre Jan 15, 2014 12:12 am

Netrpeljivost prema "drugosti" objasnjava sve u vezi s religijom, a nista u vezi s religioznoscu..Fizicki svijet dijelimo i sa zivotinjama, ali covjek je malo zakazao.. Laughing , misli ga more sve do zore... Very Happy
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Sre Jan 15, 2014 12:25 am

Marea ::Fizicki svijet dijelimo i sa zivotinjama, ali covjek je malo zakazao.. Laughing , misli ga more sve do zore... Very Happy
Čovek je umišljeno biće koga je upravo to hrišćanstvo i još neke religije pride- ubedilo da je bogomdani vladar planete Zemlje, može mu se da uništava sve oko sebe po svojoj potrebi a i iz obesti i najviše gluposti. To kako čovek vlada prirodom vidimo, nije nego vladar; nije Bog lud da svakog za vladara postavlja, i nije bog van čoveka i prirode, nije bog neprirodan, bog je u svemu, i u čoveku i u životnji,Bog vlada povezujući nas sve u jedno.... Popljuvala sam hrišćanstvo sada...  blush
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od ypsilon Sre Jan 15, 2014 12:28 am

A, s kojom ja zvjerkom dijelim život?!
osmehosmeh
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Marea Sre Jan 15, 2014 12:30 am

Popljuvala sam hrišćanstvo sada... Kosmopolitsko hrišćanstvo 3925848005

Ne, nisi, popljuvala si "pogresne tumace" istog..


ypsilon ::A, s kojom ja zvjerkom dijelim život?!
Kosmopolitsko hrišćanstvo 650269930Kosmopolitsko hrišćanstvo 650269930


Mozes da biras.. Kosmopolitsko hrišćanstvo 2665495155  Kosmopolitsko hrišćanstvo 364988687


Poslednji izmenio Marea dana Sre Jan 15, 2014 12:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od krtica Sre Jan 15, 2014 5:58 am

pesma ::
Marea ::Fizicki svijet dijelimo i sa zivotinjama, ali covjek je malo zakazao.. Laughing , misli ga more sve do zore... Very Happy
Čovek je umišljeno biće koga je upravo to hrišćanstvo i još neke religije pride- ubedilo da je bogomdani vladar planete Zemlje, može mu se da uništava sve oko sebe po svojoj potrebi a i iz obesti i najviše gluposti. To kako čovek vlada prirodom vidimo, nije nego vladar; nije Bog lud da svakog za vladara postavlja, i nije bog van čoveka i prirode, nije bog neprirodan, bog je u svemu, i u čoveku i u životnji,Bog vlada povezujući nas sve u jedno.... Popljuvala sam hrišćanstvo sada...  blush
Nisi popljuvala, samo ga kritikuješ,i to umerno,rekao bih.

Kosmopolite su mi bliže čoveku jer koliko god da mantaju o tamo nekom svetu jednakih ljudi,tako se i ponašaju,ne smišljaju ratove, pacifisti su, a ovi religiozni likovi na svako pominjanje njihovog boga polude i hteli bi da se biju, pa ajde u rat, a kada dobiju po p... onda im kriv djavo i oni drugi.
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od pesma Čet Jan 16, 2014 12:51 am

krtica ::

Kosmopolite su mi bliže čoveku jer koliko god da mantaju o tamo nekom svetu jednakih ljudi,tako se i ponašaju,ne smišljaju ratove, pacifisti su, a ovi religiozni likovi na svako pominjanje njihovog boga polude i hteli bi da se biju, pa ajde u rat, a kada dobiju po p... onda im kriv djavo i oni drugi.

Da, religijske dogme umeju tako da zaglupe čoveka da je to čudo jedno, umrtve mu samokritičnost ali i samopoštovanje pa se zbog toga oseća loše sam sa sobom, traži masu ljudi da se sa njom poistoveti i u nju utopi.

Na stranu što se hrišćanstvo kao univerzalna vera u boga koji ljubi svakog čoveka ponasob zalaže za ljubav i samo ljubav među svim ljudima; religijske dogme vezane za hrišćanstvo koju zloupotrebljavaju likovi obučeni u svešteničke odore vode svoje vernike u totalno drugom pravcu ograničavajući ljude svojom(lokalnom) interpretacijom ove vere.

Biti građanin kosmosa, građanin sveta ne isključuje lojalnost svojoj državi ili lokalnoj zajednici ljudi - takva pogrešna tumačenja kosmopolitizma dolaze od strane onih koji ograničeno posmatraju ljude oko sebe, sputani svojim neobjektivnim strahom pate od ksenofobije.

Nemaju hrabrosti da se posle horizontalnog sagledavanja svega oko sebe uzdignu vertikalno i pogledaju na sve i sebe u svemu drugim očima - globalno u duhovnom, a ne materijalnom smislu.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Komsinica Čet Jan 16, 2014 2:13 pm

pesma ::

Biti građanin kosmosa, građanin sveta ne isključuje lojalnost svojoj državi ili lokalnoj zajednici ljudi - takva pogrešna tumačenja kosmopolitizma dolaze od strane onih koji ograničeno posmatraju ljude oko sebe, sputani svojim neobjektivnim strahom pate od ksenofobije.

Nemaju hrabrosti da se posle horizontalnog sagledavanja svega oko sebe uzdignu vertikalno i pogledaju na sve i sebe u svemu drugim očima - globalno u duhovnom, a ne materijalnom smislu.
Mmmmmm, ovo su one od kojih se male dlacice na vratu onako malo podignu:) Ali u prijatnom smislu:)
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kosmopolitsko hrišćanstvo Empty Re: Kosmopolitsko hrišćanstvo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu