Zoran Đinđić, kome je smetao i zašto?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zoran Đinđić, kome je smetao i zašto?!

Počalji od ypsilon taj Sre Jan 15, 2014 9:00 am

Jedan od rijetkh ljudi pored Helmut Schmidt-a da me je impresionirao svojim idejom i željom za boljitak svoga naroda i prosperitet svoje države. Nažalost, znamo kako je završio. Ne bih sada pisao o njegovom životu itd. Ipak se dosta zna o tome. Ali ostaje to pitanje na koje ima odgovor, tako kažu barem, kome i zašto je smetao?! Do dan danas nismo saznali tko je bio nalogodovac njegovog smaknuća. Možda nećemo nikada ni saznati. Ali znamo svi da ti koji su tražili da se on makne sa scene i dan danas žive i drmaju Srbijom. U sjeni, naravno. I kako je to moguće uopće?! Jer nije mala stvar ubistvo premijera jedne države. Onog dana kada je taj čovjek nasilno gurnut sa pozornice, Srbija se po meni jednostavno zaledila. Taman je počelo da sunce ulazi dublje u tunel, kad odjednom nastade totalna pomrčina. I samo se pitam, zar je taj mali čovjek, malog rasta, toliko smetao tim "ljudinama" i "ljudeskarama"

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zoran Đinđić, kome je smetao i zašto?!

Počalji od krtica taj Sre Jan 15, 2014 2:08 pm

Djindjića su do juče mnogi mrzeli,a sada se isti ti u njega kunu.Kod nas ako si političar prvo moraš da rikneš da bi te posthumno poštovali i uzimali za pozitivan primer. Tragično je to što je Zoran Djindjić ispao žrtveno jagnje promena u Srbiji.

Pogledam vlast,vidim na čelu iste one ljude koji su bili Zoranovi najgori neprijatelji, Vučić,Dačić,naprednjaci bivši radikali, bivša opozicija svemu što je Djindjić radio, danas baš oni rade sve ono za šta se on pre četrnaest godina zalagao.Ljudi su strašni oportunisti i licemeri, trebale im godine da skapiraju osnovno.  doh 1 
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Čet Jan 16, 2014 1:09 am

Jedan od mnogih razloga zašto ovog pametnog i pragmatičnog čoveka Srbija nije volela kada je bio živ, a dobro ga ne razume ni mrtvog:

.... ::''Ako vi pogledate Francusku, Englesku, Njemačku, Austriju vi ćete videti veći stepen "nacionalizma" nego kod nas. Ali to tamo nije prepoznato kao nacionalizam. To je patriotizam. To što su Amerikanci uradili u Vijetnamu, to nije bio nacionalizam, to je bio patriotizam zasnovan na pogrešnim pretpostavkama, ali na kraju se to onda izračuna i kaže se: to je bila greška. Hoću da kažem, da je naš hendikep delimično u tome što mi svoj nacionalni interes izražavamo na pogrešan način, vezujući ga za etničku pripadnost pre svega, za etničku razliku i jednu statičnu poziciju da je to dovelo do određenih neuspeha jer je to jedan pristup koji nije primeren modernim društvima. To ne znači da sada mi trebamo nacinalni interes da odbacimo i da kažemo: znači, alternativa je internacionalizam, neka svet radi šta hoće a mi ćemo to da sledimo. Ne. Mi moramo da redifinšemo način ispoljvavanja svog kolektivnog identiteta na sličan način na koji su to uradile nacije koje su uspešne u odbrani svojih nacionalnih interesa. Sve te zemlje koje sam ja pomenuo vrlo jasno definišu šta je to njihov nacionalni interes i brane ga, ali nisu optužene za nacionalizam. To nije baš sasvim samolicemerno da vi kažete: oni rade isto što i mi, samo oni su jači pa kažu to nije nacionalizam to što oni rade. Ne. Tu ima zaista razlike u formiranju njihovog kolektivnog identiteta. Smatram da treba da se odvojimo od tog nacionalizma kao jedne etničke pristrasnosti i stalnim insistiranja na tim tradicionalnim simbolima i vrednostima, a da istovremeno ne izgubimo nacionalni interes koji možemo da definišemo kao patriotizam. Ali ne samo nosioci vlasti nego i svi građani koji žive u jednoj formaciji kao što je Republika Srpska, kao što je Srbija, kao što je Jugoslavija, Srbija i Crna Gora, mogu da ono što je bitno za unapređenje njihove zemlje vrlo lako izraze u kategorijama patriotizma. I da se ništa ne izgubi na efikasnosti toga a da ne budu izloženi opravdanoj kritici da je to nešto primitivno, da je to nešto arhaično i da to ne može da se komunicira na svetskom nivou kao što nacionalizam kao poruka, kao ideologija nije komunikativan. Vi ne možete sa tim, osim u tim nekim zemljama gde postoje verski sukobi i gde naravno postoje slične emocije- oni razumeju o čemu mi pričamo, ali to nije taj teren na kome se mi takmičimo''.
Odlomak transkripta poslednjeg obraćanja studentima prof. dr Zorana Djindjića, održanog 21 februara 2003 u većnici Banskog dvora za vreme njegove posete Banjaluci.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ypsilon taj Čet Jan 16, 2014 7:39 am

Ovako ili onako, njega nema sada. Ko što gore napisah, sa njegovom smrću Srbija se zaledila. Otopiše se neke stare budaleštine, tj. nacionalizam izraste u jutarnju kavu. Ako misliš drugačije ima da završiš kao Ćuruvija. Tako rekoše Brankici Stanković na utakmici i još lutku objesiše. Zoran se nije borio i energiju ulagao u te lutke koje će netko da buši itd. Sad je aktualano da se Biljani Srbljanović prijeti. Jer ona je nadrogirana i agent zapada. Koji klinac ona nama ima pričati išta. Itd. itd. Ništa ono zašto se Zoran borio. Tamo di je stao, nije se ništa pomaklo. Iako su se "suborci" kleli u njega itd. Pa se partije raspadoše, sad ima više partija nego građana Srbije. Rječnikom malog čovjeka, taj čovjek bio je kotač nove bolje i perspektivnije Srbije. Ali nađoše se "patriote" kojima ne treba taj kotač, oni zgrču i oru sve što je pred njima. Taj buldožder zvani krajnji nacionalizam i danas radi punom parom. Da je Zoran živ on bio bio stvar povijesti. Ali nije.

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Pet Jan 17, 2014 1:06 pm

ypsilon ::Ovako ili onako, njega nema sada. Ko što gore napisah, sa njegovom smrću Srbija se zaledila. Otopiše se neke stare budaleštine, tj. nacionalizam izraste u jutarnju kavu. Ako misliš drugačije ima da završiš kao Ćuruvija. Tako rekoše Brankici Stanković na utakmici i još lutku objesiše. Zoran se nije borio i energiju ulagao u te lutke koje će netko da buši itd. Sad je aktualano da se Biljani Srbljanović prijeti. Jer ona je nadrogirana i agent zapada. Koji klinac ona nama ima pričati išta. Itd. itd. Ništa ono zašto se Zoran borio. Tamo di je stao, nije se ništa pomaklo. Iako su se "suborci" kleli u njega itd. Pa se partije raspadoše, sad ima više partija nego građana Srbije. Rječnikom malog čovjeka, taj čovjek bio je kotač nove bolje i perspektivnije Srbije. Ali nađoše se "patriote" kojima ne treba taj kotač, oni zgrču i oru sve što je pred njima. Taj buldožder zvani krajnji nacionalizam i danas radi punom parom. Da je Zoran živ on bio bio stvar povijesti. Ali nije.
Neke stvari si naslutio Ypsilone, neke naravno nisi pogodio jer ne živiš ovde, pa je jasan razlog što nisi u svemu u pravu. U Srbiji i pored svega ima puno kvalitetnih ljudi koji mogu i žele da promene stvari na bolje, slično kao i Zoran Điniđić, u pravcu evrointegracija, baš kako je to on započeo. Srbija se sitnim koracima kreće napred, naravno da nismo zadovoljni napredovanjem i posledicama opšte tranzicije i traljave privatizacije kojoj su mnogi građani Srbije kolateralna šteta jer ostaju bez posla preko noći, a država traži da joj se dažbine plaćaju redovno. 

Da, partija i dalje ima koliko nećeš, ali to ništa ne znači jer u Srbiji kao da nema opozicije. Điniđićev DS je totalno pukao, razvalile ga njegove dojučerašnje partijske kolege načisto. A na vlasti dojučerašnji Đinđićevi najgori politički protivnici, koji sada idu u smeru kojim je on krenuo - da ne veruješ sopstvenim očima i ušima!

Nacionalizam kojem je Đinđić bio protivnik cveta - tu si nažalost u pravu. Ta ista ideologija za koju je otvoreno rekao da je treba menjati zdravim patriotizmom ga je streljala kao izdajnika. Tužno je što ga danas nema među nama, tužno i poražavajuće onima koji su od početka verovali u viziju Srbije u budućnosti koju je Zoran Đinđić imao.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ypsilon taj Pet Jan 17, 2014 10:41 pm

Znam pesmo da u Srbiji ima ljudi koji joj žele i misle dobro. I u stanju su to da učine. Tj. sposobni su. Uvijek ih je bilo. Samo ne mogu doći na red od "patriota". Osim toga izbori su postali ricinus malom čovjeku. Apatija je zavladala. Mada bez pravog odziva i realnog glasovanja nema ništa. Minimum da ih 70% izađe na izbore. Onda bi slika drugačija bila. Nadam se. Jer ovo sad što izađe to su 2-3 glavne stranke. A, kad si dugo na Ringspiel-u, onda dodije vožnja u krug. Tako je i sa glasovanjem. 

Zoran je htio samo mrvu da da narodu. Ali nekima je ta mrva bila veća od same štruce kruha. Nisu mogli da je progutaju.  I zato je bilo što je bilo. Nažalost.

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Valter taj Sub Feb 01, 2014 11:28 pm

Gledam Tadića sa slikom Đinđića u pozadini i dođe mi da zaplačem od mučnine.  Crying or Very sad 
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Pon Feb 17, 2014 6:09 am

Valter ::Gledam Tadića sa slikom Đinđića u pozadini i dođe mi da zaplačem od mučnine.  Crying or Very sad 
 Crying or Very sad 

Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin tvrdi da je obavešten o tome da postoji dodatna dokumentacija, van Srbije, u vezi sa pozadinom atentata na Zorana Ðinđića.

Da bi vladavina prava bila zaista ukorenjena “moraju se raščistiti sva otvorena pitanja vezana za delovanje službi bezbednosti i njihovih veza sa organizovanim kriminalom i političkim strukturama”. To je osnovni kriterijum za ulazak u EU.

Advokat Rajko Danilović smatra da bi već nova vlast koja će se formirati posle izbora 16. marta trebalo da pokrene pitanje političke pozadine ubistva Đinđića.
- Videli smo na primeru rasvetljavanja ubistva novinara Slavka Ćuruvije koji je ubijen 1999. godine koliko je korisno da se razotkrije šta se tačno dešavalo - kazao je Danilović i dodao da se u potpuno rasvetljavanje Đinđićeve likvidacije osim sudske moraju uključiti i ostali delovi srpske vlasti.

Ko je ono likovao kada je Đinđić streljan pred zgradom Vlade Srbije?

Ko je politički najviše profitorao od ubistva Zorana Đinđića? Khm khm

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ypsilon taj Pon Feb 17, 2014 6:41 am

Npr. ja da sam EU i da odlučujem o ulasku Srbije u EU, postavio bih to pitanje. Tko je nalogodavac da se makne Zoran i zbog čega. To bih postavio kao uvjet ulaska. Mislim da je to on zaslužio. Da mu obitelj konačno sazna istinu i da vidimo glavne aktere iza rešetki. Ne samo direktne izvršitelje gnusnog ubistva. Od kako je on smaknut, Srbija je zakočila samo. Ovo što g-din Vučić izvodi je samo cirkus. Ja još nisam pročitao u Njemačkom tisku da Mercedes pokreće proizvodnju u Srbiji. Kako dotični obečava. Da je Zoran živ, onda bi to možda bilo mogućno. S ovom bagrom koja vodi Srbiju ne vidim pomaka.

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Čet Mar 20, 2014 9:31 pm

Mercedes je u Srbiji danas.  osmeh 

Postoji ona priča o navodnom Zoranovom pozivu na bombardovanje Jugoslavije, na njega se svi njegovi mrzitelji pozivaju - a nikako da za to što tvrde podnesu dokaze, dovoljno im je to što ga i dalje i mrtvog satanizuju lažući o njemu na sva usta. Zoran Đinđić nije prizvao NATO bombardere nad Srbiju, učinili su to upravo njegovi politički oponenti svojom ultranacionalističkom, luzerskom politikom inaćenja i bockanja sa rogatima u vreći punoj vlastitih sranja. Danas za sve krive Đinđića, a taj čovek je za Srbiju učinio više pozitivnih stvari u dve godine svoje istrzane vlasti nego njihovi politički puleni u dvadeset godina.

Srbija je stala njegovim ubistvom, sam je rekao da ukoliko onda stane, da bi se ponovo pokrenula, treba da prođe 10 godina - i evo nas, tu smo, prošlo je tih izgubljenih deset godina.... Život je čudo jedno, što reče Đinđić.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Valter taj Pet Mar 21, 2014 1:51 am

Mnogo se govorilo da je za vreme bombardovanja Đinđić negde u belom svetu izjavio da treba da se nastavi bombardovanje Jugoslavije još par dana dok Milošević ne kapitulira. Ako je to i rekao, ne znači da je on kriv za bombe nad Srbijom, oni koji su se glupirali sa metama na grudima i tako podržavali Miloševića i bili deo njegove glasačke mašinerije su više krivi za bombardovanje i od samog Miloševića, da njih nije bilo da ga podrže, Milošević bi u Požarevcu trulio kao anonimus oženjen za crvenu anakondu.
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu