Ljudsko dostojanstvo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ljudsko dostojanstvo

Počalji od ypsilon taj Ned Jan 19, 2014 11:08 pm

U Njemačkom Ustavu piše da je ljudsko dostojanstvo svetinja itd. I da je nepovredivo. S tim se ja slažem. E, sad ču vam ukratko opisati jedan slučaj. Koji je uzburkao Njemačku javnost. A, radi se o dostojanstvu. Slučaj je specifičan.

27.09. 2002g je otet i ubijen11-nji Jakob von Metzler sin iz poznate bankarske obitelji Metzler. Ubio ga je Magnus Gäfgen. Osoba koja ga je čuvala i pazila. Dječak je inače u kadi ubijen. I obitelj je poznavala Magnusa. Naravno policija je njega uzela na saslušanje, jer je bio jedan od osumnjićenih. I tada prilkom ispitivanja policijski inspektor Wolfgang Daschner je Magnusu zaprijetio da će mu se desiti to i to ako ne kaže istinu. Kratko i jasno zaprijetio mu je mučenjem. Magnus je priznao zločin, inače studirao je i sam pravo. Osuđen je na doživotnu kaznu. Međutim u javnosti se digla frka oko Wolfgangovog postupka. I uz to još sam Magnus podigne optužbu protiv Wolganga zbog prijetnji mučenjem itd. I tu je bila velika debata oko toga. Da bi 10.12.2012g  viši sud u Frankfurtu donio presudu kojom se Magnusu mora da isplati 3000€ zbog pretrpljenog straha prilikom saslušanja. To je naravno izazvalo veliku buru u javnosti. Ne moram da opisujem komentare. Znate ih već. Niži sud je uložio žalbu itd. U početku sam i ja isto mislio, vidi budala. Nisu normalni. Ali kada duboko razmislite, ljudsko dostojanstvo i jest nepovredivo. I bez obzira što netko uradio ili ne, nemamo pravo na neljudsko ponašanje i neljudske postupke. I prijetnja dostojanstvu nema opravdanja. Niti nam tko da prijeti. I sami time, konkretno u Njemačkoj, kršimo Ustav.  Jer nismo ničiji gospodari i niti ćemo kada biti. Što reće jedan sudija tamo, time što ste mu prijetili i vi ste prekršili sami zakon i postali kao on, prekršitelj zakona. Malo komplikovano, ali kada se duboko razmisli i nije. Tako da mi je jako jasna odluka višeg suda. A, kako biste Vi postupili?!

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ljudsko dostojanstvo

Počalji od krtica taj Pon Jan 20, 2014 7:39 am

Slučaj je delikatan,radi se o ubijenom detetu, na to smo svi osetljivi. Mogu da razumem način na koji je inspektor iznudio priznanje od ovog zločinca.

Naravno da je gadno misliti na mogućnost da saslušavani nije bio kriv, a da mu se pretilo mučenjm,tu se već moj stav menja- ljudsko dostojanstvo bi trebalo biti nepovredivo, onima koji ne vređaju ljudsko dostojanstvo,ili svima opšte uzev? Nerado priznajem  sokiran ali ga treba poštovati i priznavati svakom čoveku.
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pesma taj Uto Jan 21, 2014 8:03 am

Sačuvati ljudsko dostojanstvo je dužnost svakog čoveka prema samom sebi, na prvom mestu. Sačuvati dostojanstvo bez obzira na okolnosti u kojima se deluje nije uvek najjednostavnije, nepravda i bol ma koje prirode i vrste mogu da naruše moralnu osnovu čovekovog rasuđivanja, mogu ga učiniti pristrasnim jer bol poljulja i one najdostojanstvenije ličnosti.

Baš kako kaže Ypsilon ''ljudsko dostojanstvo jest nepovredivo'', nemamo pravo na neljudske postupke i neljudsko ponašanje ni prema onima koji su to možda - gledano očima ''osvetničke pravednosti'' - zaslužili.

Ako bi prema onima koji povrede nekoga, ubiju ili udare na nečije dostojanstvo na bilo koji način imali iste(njihove) aršine, bili bismo isti kao i ti nedostojanstveni ljudi.

U životu treba naći moralni balans, ne suditi onako kako ne bismo želeli da nam drugi sude, znati za meru u delovanju kojom se čuva ljudsko dostojanstvo uopšte, ne donositi nagle i pristrasne sudove o bilo kome.

Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3460

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Valter taj Sub Feb 01, 2014 11:52 pm

pesma ::

U životu treba naći moralni balans, ne suditi onako kako ne bismo želeli da nam drugi sude, znati za meru u delovanju kojom se čuva ljudsko dostojanstvo uopšte, ne donositi nagle i pristrasne sudove o bilo kome.
Ovo uopšte nije lako.
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Komsinica taj Ned Feb 02, 2014 4:01 am

Valter ::
pesma ::

Ovo uopšte nije lako.
Jeste lako:)
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micikapicika taj Ned Feb 02, 2014 11:16 pm

"A osim toga, da bi netko upoznao bilo kojeg čovjeka, prema njemu se treba odnositi postupno i obazrivo da se ne bi prevario i zapao u preduvjerenje, što je kasnije vrlo teško ispraviti. Zapravo, da bi čovjek nepristrano sudio o nekim ljudima, on unaprijed treba da se odrekne izvjesnih, već usvojenih pogleda i svakidašnje navike prema ljudima što nas obično okružuju."

- F.M. Dostojevski, Zločin i kazna
micikapicika
Član u razvoju
Član u razvoju

Broj poruka 204

Datum upisa 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NetPredator taj Pon Feb 03, 2014 12:08 am

JA nemam dostojanstva, ja sam krpa.
Mazohista, konstantni, da li je pitanje sreće ili odabira, nemam pojma, ali da je lako, imao bih ja tog dostojanstva kol'ko 'hćete, za izvoz u susedne zemlje i u prekookeanske, takođe.
NetPredator
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 86

Datum upisa 22.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pon Feb 03, 2014 10:19 am

JA nemam dostojanstva, ja sam krpa.
Mazohista, konstantni, da li je pitanje sreće ili odabira, nemam pojma, ali da je lako, imao bih ja tog dostojanstva kol'ko 'hćete, za izvoz u susedne zemlje i u prekookeanske, takođe.

E vidis sada, ovo je meni interesantno, jer vece dostojanstvo ima osoba koja kaze ovako nesto, od osobe koja tvrdi da je postena, vjernik, da ne laze, da je prava na pravom putu itd itd.

Margita (Osecanja. O. Secanja.)
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Komsinica taj Uto Feb 04, 2014 1:09 am

I dalje vjerujem da dostojanstveni ljudi ne lupaju u sargiju  kez
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Valter taj Ned Feb 09, 2014 8:13 am

Komsinica ::I dalje vjerujem da dostojanstveni ljudi ne lupaju u sargiju  kez
 Very Happy Već u tamburu, i to dostojanstveno.
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pon Feb 10, 2014 11:34 am

Uopste ja ne znam sta je ljudsko dostojanstvo. uredu ..Jel' to znaci biti dostojan sebe, ili dostojanstveno se dopadati drugim ljudima, pa to onda bude neko ljudsko dostojanstvo..
hm, hm, bum, bum, tras, tras...
ako prolupas, moze li se kazati ; Bas sam dostojanstveno prolupao ili prolupala...??

Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Komsinica taj Uto Feb 11, 2014 12:30 am

Valter ::
Komsinica ::I dalje vjerujem da dostojanstveni ljudi ne lupaju u sargiju  kez
 Very Happy Već u tamburu, i to dostojanstveno.
Bez trzalice  kez  kez  kez  kez
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ypsilon taj Čet Feb 13, 2014 2:41 am

Marea ::Uopste ja ne znam sta je ljudsko dostojanstvo. uredu ..Jel' to znaci biti dostojan sebe, ili dostojanstveno se dopadati drugim ljudima, pa to onda bude neko ljudsko dostojanstvo..
hm, hm, bum, bum, tras, tras...
ako prolupas, moze li se kazati ; Bas sam dostojanstveno prolupao ili prolupala...??

To Ti je bona kad ja jedem burek da ne išćeš. Moreš ga gledat, ali ne iskat i barkat. lol 2 lol 2 lol 2 

Eto to je ba dostojanstvo. Pitaj bona šo ne znaš. Za koji sam ja quraz tu??? lol 2 lol 2 lol 2

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Čet Feb 13, 2014 8:58 am

To Ti je bona kad ja jedem burek da ne išćeš

Laughing aaa sad mi tek jasno sta je to dostojanstvo...pa gdje si ti to sad, da mi tako dobro objasnis??  uredu  Laughing

Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoran taj Pet Feb 14, 2014 9:12 am

Da imate gram dostojanstva vi bi ste ( članovi ovog odvratnog foruma sa odvratnim članstvom) shvatili bi da ste ljudski otpad....
Shvatili bi da ste ljudi bez grama dostojanstva.
Marea,Komšinica,Najgori......dno dna......šta još treba da se dogodi da vi shvatite da ste talog,škart,otpad,refuz......

Kako vama objasniti da ste ljudi bez grama dostojanstva  think
zoran
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 44

Datum upisa 15.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ypsilon taj Pet Feb 14, 2014 11:23 am

zoran ::Da imate gram dostojanstva vi bi ste ( članovi ovog odvratnog foruma sa odvratnim članstvom) shvatili bi da ste ljudski otpad....
Shvatili bi da ste ljudi bez grama dostojanstva.
Marea,Komšinica,Najgori......dno dna......šta još treba da se dogodi da vi shvatite da ste talog,škart,otpad,refuz......

Kako vama objasniti da ste ljudi bez grama dostojanstva 
 think

Ma koga ja to vidim, dečka svoga.  zub 

Nego sto ti uopće tu ulaziš?!

Izgleda ti falimo, da imaš dostojanstvo ne bi tu ulazio sa nama. Laughing 

Drugi put srećo moja jedina, kad nas, mene, poželiš, kaži nam ranije pa da te svi dočekamo fino.

Da ti napravimo kolač, pa da GA zagrizeš i uživaš dok GA gutaš.  kez 

Dušo moja, baš sam te poželio, samo mi reci kad si slobodan da te bušnem. kiss

Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marea taj Pet Feb 14, 2014 1:09 pm

Nego sto ti uopće tu ulaziš?!

Yps, trebao si odavno da shvatis, da ovaj covjek "nema zivot" van foruma i neta....to je tako ocigledno, dok se jos uvijek bavi "nebuloznim komentarima"....ljudima koje nit' zna..a kamoli da pise o njima...

Sto kazes, TAMO je miran ko bubica, ne smije ni da pisne... Laughing , da nije previse smijesno bilo bi cak i zalosno...

Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh