Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oko za oko, zub za zub

+3
NetPredator
Marea
pesma
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od pesma Pon Jan 27, 2014 1:05 am

Marea ::
Grrrrr Oko za oko, zub za zub - Page 2 277638789, šta ti je čovek

Moralna zivotinja.. Laughing
Moralna nakaza bolje reći.  Very Happy 
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od ypsilon Pon Jan 27, 2014 2:29 am

pesma ::
Je li osveta etički legitiman čin?

Sve zavisi od toga kako definišemo etiku, kako lično gledamo na sve. Naša priroda je dobra ili zla?

Stalna napetost između onoga što mislimo i onoga što činimo....



Za mene nije legitiman čin. Jer ma tko god da ti što uradi, ne možeš osvetom vratiti na prijašnje stanje. Naravno u nama krene bujica i lava osjećaja i mržnje prema toj ili tim osobama. U sekundi bi ih priklali, glavu odvrnuli, ma sve živo. Da se revanširamo. Osveta je vid revanšizma. Ali kad sjedneš makar onaj minut i razmisliš, ništa od toga. Rokneš nju ili njega ili zezenš, ništa veći ili manji. Samo onaj nagon i prezir u tebi naraste. Treba oprostiti itd. Istina, slažem se s tim. Ali i to je opet priča za sebe. Kažemo mi oprpstio/la sam ti, vam. Međutim u nama ono tinja. Pa se privrće po glavi, e trebao/la sam ovo ili ono. Uglavnom osvetom nećemo ništa dobiti ili vratiti. Da li ćemo ili možemo da oprostimo to je do nas već. think 
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Marea Pon Jan 27, 2014 6:09 am


 Da li ćemo ili možemo da oprostimo to je do nas već

Ja cak nit' oprastam, nit' ne oprastam, cesto pustam "slucaj" vremenu...

a ovo oko "batinjanja" to smo malo ja i Pesma ljute ako NAS neko dira u fizickom smislu, jer to je vec primitivizam...imamo rijeci, pa s njima mozemo da "baratamo" do mile volje...

To lijepo pokazuje zakon koji Italija i te kako postuje...
Dvije kosmsinice u sred svadje, jer ova gore joj nocu smeta da spava, jer signora dolje cuje svaki sum...Jedna drugoj mogu da kazu svasta, ako se neka od njih dvije odluci za "prijavu", slucaj ce biti razmatran samo na osnovu motiva prijave, a sve one rijeci sto izgovore jedna drugoj "pravda" ignorise...Ali, aliiii ako jedna od njih samo prstom dotakne drugu, a ova TO prijavi, e prva je nastradala po dzepu...i to dobro...Tako da isplati se ovdje, ko umije da rijecima navede "sagovornika" da ga bar malo takne, gurne, Laughing ,,ima da ima novca kol'ko volis.. uredu
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od krtica Sre Jan 29, 2014 11:11 pm

Oko za oko,zub za zub, naravno. Nikom ne ostajem dužan po ličnoj osnovi,retkima praštam za nenamerne greške.

Osveta je etička,tu negde je pesma napisala dobro ono o kazni kao vidu osvete društva prema pojedincima koji prekrše kodekse ponašanja. Zakoni koje su ljudi doneli nikome ne praštaju ništa.

Odmazda i osveta nisu ista stvar,obe su ukorenjene na ovom podneblju. ''Krvnu osvetu'' srećemo po Kosovu i Crnoj Gori i dan danas.

Idemo da pročitamo Lazarevu kletvu....  astasad
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Komsinica Čet Jan 30, 2014 12:25 am

krtica ::

Osveta je etička:astasad:
I moralna  uredu  uredu  lool  lool  lool  lool
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od ypsilon Čet Jan 30, 2014 12:42 am

Ova tema se zove oko za oko, jbg. meni su oči ćorave. Morel nokat za to. lol 2 lol 2 lol 2 
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od krtica Čet Jan 30, 2014 3:40 pm

Komsinica ::
krtica ::

Osveta je etička:astasad:
I moralna  uredu  
Možda se tebi komšinice draga  astasad  ne dopada taj prirodni aspekt ljudske prirode,pa smatraš da ga samim potiskivanjem možeš totalno uspavati,moram te razočarati ali gledano šire od naše egoistične sujete osveta je i moralna,moral je rastegljiv pojam koga kroje okolnosti.  Very Happy

Prihvati da kao ljudsko biće imaš tu svoju mračnu stranu,isto kako sam je i ja prihvatio.

Recimo kad neko siluje malo dete,iz topa bih ga ubio na mrtvo iz čiste osvete i odmazde.
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Komsinica Pet Jan 31, 2014 12:25 am

krtica ::
Komsinica ::
krtica ::

Osveta je etička:astasad:
I moralna  uredu  
Možda se tebi komšinice draga  astasad  ne dopada taj prirodni aspekt ljudske prirode,pa smatraš da ga samim potiskivanjem možeš totalno uspavati,moram te razočarati ali gledano šire od naše egoistične sujete osveta je i moralna,moral je rastegljiv pojam koga kroje okolnosti.  Very Happy

Prihvati da kao ljudsko biće imaš tu svoju mračnu stranu,isto kako sam je i ja prihvatio.

Recimo kad neko siluje malo dete,iz topa bih ga ubio na mrtvo iz čiste osvete i odmazde.
To nije osveta, to je reakcija. Osveta je ono kad nisi u mogucnosti da reagujes u tom momentu, pa sjedis mjesecima i smisljas sta bi i kako bi. Ne prihvatam da svi to radimo, to iz iskustva:) Nemam tu stranu:) 

Doduse, imam jako dobre reflekse  kez
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Valter Sub Feb 01, 2014 11:56 pm

Komsinica ::
Osveta je ono kad nisi u mogucnosti da reagujes u tom momentu, pa sjedis mjesecima i smisljas sta bi i kako bi.
Može biti da je to osveta, osmeh ali je svakako i ona ishitrena reakcija kada te neko izvede iz takta i ''udari u zub i oko'' a ti mu vratiš istom merom takođe jedna vrsta osvete.

Ljudski rod se temelji na tom osvetničkom principu, što nije dobro ali je jako prisutno gde god da se pogleda.
Valter
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Komsinica Ned Feb 02, 2014 4:08 am

Valter ::
Komsinica ::
Osveta je ono kad nisi u mogucnosti da reagujes u tom momentu, pa sjedis mjesecima i smisljas sta bi i kako bi.
Može biti da je to osveta, osmeh ali je svakako i ona ishitrena reakcija kada te neko izvede iz takta i ''udari u zub i oko'' a ti mu vratiš istom merom takođe jedna vrsta osvete.

Ljudski rod se temelji na tom osvetničkom principu, što nije dobro ali je jako prisutno gde god da se pogleda.
U "reakciji" i jeste problem. Ljudi su previse sebicni (stvar odgoja u drustvu koje je grubo prema onima koji nisu), da bi prvo process informaciju, pa onda edukovano uradili (rekli) nesto, tj. akcija na akciju, a ne reakcija na akciju. Jednostavno receno: bukvalnost shvatanja samih sebe, i svoje okoline, kosta vecinu normalnog zivljenja. I dopusta im siromastvo osjecanja kao sto je osveta - privremeni fix:)
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od krtica Ned Feb 02, 2014 10:01 pm

Komsinica ::
U "reakciji" i jeste problem. Ljudi su previse sebicni (stvar odgoja u drustvu koje je grubo prema onima koji nisu), da bi prvo process informaciju, pa onda edukovano uradili (rekli) nesto, tj. akcija na akciju, a ne reakcija na akciju. Jednostavno receno: bukvalnost shvatanja samih sebe, i svoje okoline, kosta vecinu normalnog zivljenja. I dopusta im siromastvo osjecanja kao sto je osveta - privremeni fix:)
Ljudi su sebični po prirodi,svi smo mi jedinke,ukoliko je čopor zao,pojedinac u njemu može da bira: ili da nekog pojede ili da ga pojedu.

Kako čovek da povrati čast ,imam li pravo da vratim ukoliko mi neko uradi nešto loše? Imam pravo jer nisam započeo ''akciju'' a moja reakcija na sve je prirodna ukoliko ne preteram i vratim istom merom, prirodna reakcija je moralan čin ukoiko kaznu smatraš moralnom.  bic 
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Komsinica Uto Feb 04, 2014 12:59 am

krtica ::

Kako čovek da povrati čast ,imam li pravo da vratim ukoliko mi neko uradi nešto loše? Imam pravo jer nisam započeo ''akciju'' a moja reakcija na sve je prirodna ukoliko ne preteram i vratim istom merom, prirodna reakcija je moralan čin ukoiko kaznu smatraš moralnom.  bic 
A te sto "povracaju" cast najvise volim  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od pesma Pon Feb 17, 2014 5:44 am

Sve te osvete smaraju, ne volim da radim ono što smara bespotrebno.....  zzz 
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od krtica Ned Mar 02, 2014 8:19 am

Komsinica ::
krtica ::

Kako čovek da povrati čast ,imam li pravo da vratim ukoliko mi neko uradi nešto loše? Imam pravo jer nisam započeo ''akciju'' a moja reakcija na sve je prirodna ukoliko ne preteram i vratim istom merom, prirodna reakcija je moralan čin ukoiko kaznu smatraš moralnom.  bic 
A te sto "povracaju" cast najvise volim
Čast je čoveku sve što ima od bogatstva na ovoj jebeno prljavoj planeti, ako mu se to uzme i popljuje, šta mu preostaje?Da stalno prašta i klanja se ološu? Neće moći ove noći.

Vraćanje milog za drago čini čoveka čovekom,bajke o ljudima finim bićima kod mene ne piju rakiju, imam oči gledam oko sebe, vraćam dobro dobrima, a lošima loše i lošije. Kvaran sam astasad
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od ypsilon Pon Mar 03, 2014 5:58 am

Ljudi zakočite malo. Što ako druga strana ima stakleno oko i nosi protezu?! Ništa onda od osvete.
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Komsinica Sre Mar 12, 2014 12:28 am

krtica ::

Vraćanje milog za drago čini čoveka čovekom,bajke o ljudima finim bićima kod mene ne piju rakiju, imam oči gledam oko sebe, vraćam dobro dobrima, a lošima loše i lošije. Kvaran sam astasad
 Al nisu svi oko tebe  kez
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od krtica Sub Mar 15, 2014 8:10 am

Komsinica ::
krtica ::

Vraćanje milog za drago čini čoveka čovekom,bajke o ljudima finim bićima kod mene ne piju rakiju, imam oči gledam oko sebe, vraćam dobro dobrima, a lošima loše i lošije. Kvaran sam astasad
 Al nisu svi oko tebe  kez
Oni koji jesu oko mene su osvetoljubivi ali to ne priznaju, boje se da u tudjim očima ispadanu zloće.  Zli
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Komsinica Sre Mar 19, 2014 11:44 am

krtica ::
Komsinica ::
krtica ::

Vraćanje milog za drago čini čoveka čovekom,bajke o ljudima finim bićima kod mene ne piju rakiju, imam oči gledam oko sebe, vraćam dobro dobrima, a lošima loše i lošije. Kvaran sam astasad
 Al nisu svi oko tebe  kez
Oni koji jesu oko mene su osvetoljubivi ali to ne priznaju, boje se da u tudjim očima ispadanu zloće.  Zli
MEnjaj drustvo  lol 2
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od pesma Sre Mar 19, 2014 10:16 pm

Najslađa ''osveta'' je kad onoga koji se iz petinih žila trudi da ti zagorča život  ne primećuješ, jednostavvno ne postoji za tebe. Ignorisanje boli.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od pesma Uto Apr 01, 2014 10:53 pm

Neki kažu da je osveta najsigurniji način da se postigne pravda.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Oko za oko, zub za zub - Page 2 Empty Re: Oko za oko, zub za zub

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu