Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

+2
Ђаво лично
ekstremist
6 posters

Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od ekstremist Čet Jan 10, 2013 10:06 am

Обележавање 9. јануара као Дана Републике Српске (РС)
представља наставак политике порицања геноцида и злочина, изјавила је
чланица светске Асоцијације истраживача и универзитетска професорка
социологије из Србије др Јања Беч-Нојман за агенцију Анадолија, а
преноси Радио Сарајево.

„Та прослава мени значи један облик порицања. Личи ми, ако бих то
визуелно исказала, на једну хијену која се храни мртвима, а не живима,
која се цери, а низ лице јој цуре крваве слине!

Мени то тако изгледа. Мислим да је то нечасно, апсолутно, мислим да
је неистинито и да вређа, не само жртве и породице жртава, већ и све оне
људе, пре свега у Војводини који су били против рата и сукоба. Вређа
хиљаде Војвођана који су дезертирали и нису хтели да ратују, као и
њихове породице“, говори др Беч-Нојман за агенцију Анадолија. Према
њеном мишљењу, дешава се нешто што се зове „парадоксални морал
починитеља“:

„А то је да починитељи злочина имају селективно памћење. Они памте
само неке ствари, а друге ствари не памте управо због тога што су у
суштини, упркос свему, људска бића и не могу да поднесу толику огромну
количину зла. Онда иду у неку паралелну реалност која заправо не постоји
и ствара се нека нова лажна прича која може да трује и наредних
неколико генерација. У РС има часних људи. Наравно, говоримо о онима
који су остали… Ти људи ћуте из страха, из користи, из различитих
разлога, а најчешће у таквим тоталитарним структурама ћуте из страха и
немогућности да нађу неки излаз.“

На констатацију како је својевремено изјавила да је управо „негирање
геноцида предуслов за нове злочине“, те питање постоји ли опасност да се
на овим просторима деси ново зло, професорица Беч-Нојман одговара:

„РС може да прави страх, али рат је јако скуп пројект. РС је толико
сиромашна. Да имају финансијере, онда би другачије одговорила на ово
питање. Али, друго, код већине осиромашених, уништених људи, ипак,
долази до свести да су се они борили за једну пљачкашку елиту, једну
олигархију. Сиромаштво влада, велики број је незапослених… Вешти
манипулатори, истина, могу да преусмере тај очај и безнађе у неком
другом правцу, али ја то не могу даље да предвидим.“

(www..autonomija.info)

http://srbin.info/2013/01/httpsrbin-infop66985/


Poslednji izmenio ekstremist dana Čet Jan 10, 2013 3:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
ekstremist
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 440

Datum upisa 29.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Ђаво лично Čet Jan 10, 2013 10:51 am

професорка
социологије из Србије др Јања Беч-Нојман
Само још једна "протува из наших редова"...
Ђаво лично
Ђаво лично
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 523

Datum upisa 26.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Gost Ned Jun 16, 2013 8:26 am

Sledeće godine kreće revizija Dejtonskog sporazuma i nove ucene Srbiji, što znači ove godine na vidovdan ništa od datuma za ulazak u EU. Mada tako deluje ovo predskazanje, živi bili pa videli, rasplet uskoro osmeh
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Ned Jun 16, 2013 8:41 am

uf...ocutacu
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Vulin Ned Jun 16, 2013 10:39 am

Hm, Gospođa Nojman izgleda kao žena koja nikad nije doživela orgazam i možda neko treba da joj objasni (pored istine o Republici Srpskoj) da su i dlake na dlanovima samo propaganda... 

Ja prob'o, i nemam.  Laughing

A znam (za razliku od gospođe Bezorgazmične) i istinu o RS.
Vulin
Vulin
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 70

Datum upisa 25.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od pesma Ned Jun 16, 2013 10:11 pm

Što baš na taj datum da RS obeležava Dan Republike, nema nekog drugog dana koji bi se izabrao da bude slavljen?

Ili sve oko RS i njene ''nezavisnosti'' ipak ima veze sa genocidom u Srebrenici tj poricanjem istog? 

A da su u RS obični ljudi pregladna sirotinja raja nije ništa novo, kao ni to da im je Dodik prebogat, kao i ''elita'' oko njega,to Janja priča, pa sve da nikada nije doživela orgazam, u pravu je.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Pon Jun 17, 2013 7:58 pm

mislim da sam gos.vulina razumeo..
covek nije uopste komentarisao previse njene iskaze vec kao svaki normalan muskarac je primetio da je ovo jedna nakaza od zene Very Happy

u cemu se potpuno slazem s gorepomenutim gospodinom..ja ovo ne bi jebo pa ni naopacke..plase me njene obrve !

elem..salu nastranu..nastran sam..ali moram da primetim jednu stvar koja se periodicno ponavlja..

cesto nekakve cudne zene..nazovi zene..ili androidi..sa jako! cudnim imenima i prezimenima..doktori nekakvih cudnih nauka sa nekakvih cudnih univerziteta..s redovnom platom u ovoj najgoroj zemljici koja kakva je takva moja je..bave se nekom cudnom politikom u nekakvim cudnim organizacijama..gde su one nekakve cudne srpkinje majke u crnilu gde slucajno primetih da opet malo njih ima poroda..sto mi jedino nije cudno kod njih

imao bih jos cudesa da pobrojim ali ladi mi se kafa..pa da skratim..

nek neko rekne da sam muski sovinista ali..ne bih imao protiv da me napr.ona crvenokosa lepa s onim sexi brdjanskim naglaskom..natasa micic..nazove genocidnim..nek me zove kako hoce ako ce da mi da..ili moj favorit medju politicarkama..ona vesela timosenko..preslatka s onim kikicama..nek me zove kako hoce samo nek me zove...

ali ne..za ovaj veseli srbalj je zaduzena liht nojman biserka janja kandicka..mislim u slikama i sad mi pred ocima zaigrase gole sve tri i daj Boze da cu moci doruckovati..jebem ti politiku 

voleo bih da meni..palanackom brdjaninu cija je dusa hladna i brza kao drina..objasni..zasto gorepomenute gospoje bez milosti i suosecaja ikakvog..mogu reci sta im se hoce ..cuj hijena..genocidni..to smatram za licno jer pripadam tom narodu hijena..i to ja koji kad se paucina cisti po kuci..hvatam jednog po jednog paucica u ruke i nosim napolje braneci ih da su dobri jer jedu komarce...
?
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od pesma Pon Jun 17, 2013 9:33 pm

Uther 4

Kad se kaže RS, pre svega se misli na državu- a narod misli: ''Država to smo mi''- e to ti svim farbama namolovani političari i hoće da čuju, na tome se bogate, na tome je ''plavo-žuti'' Dodik sve stekao.

Ne znam zašto su sve te žene koje ukazuju prstom na probleme toliko ružne, matore i olinjale spoljašnjosti(stvarno pomalo čudno), ali niko se ne pita, istim aršinom gledano, što je Dodik tako ružan, mali naduvenko, od čega, kako to? 
Vidi ovog našeg predsednika Republike, kao vampir izgleda krsti,vidi Vučića, onomad obukao neki kratak kaputić,ko da je nasledio garderobu od starijeg brata,kratki rukavi, pantalone kratke,noge mu virile od kolena, pa se sa tom''lookom''uputio na neki sastanak u crnu Evropsku Uniju, šta će ljudi na aerodromu kad ga vide misliti o svima nama, da nas Kina oblači, pita li se ko to od vas što se čudite izgledu žena u godinama, babama od glave do pete, ne mož' baba da izgleda kao devojka, izvin'te molim vas, baba je,pardon,stara,jako stara žena! 

Te ružne babe uzgred ne predstavljaju ovu zemlju nigde konkretno, predstavljaju same sebe i imaju hrabrosti da kažu glasno šta misle o bilo čemu, eto,takve su naše babe, hrabre, stare i naborane, kako babama i priliči, Srbija je to brale, starog sveta ima napretek! 

Dodik ima legitimitet da bude takav nikakav, narod za njega glasa, ubedio ga Dodik da štiti njegove interese, Dan Republike se slavi na početak akcije ubijanja muslimana u Srebrenici -što je okarakterisano kao genocidna akcija od strane medjunarodnog suda, uz dokazni materijal i svedoke, kakva se poruka tim šalje? Ne treba biti ružna baba da se sve shvati, ako hoće da se razume- nažalost se razume. Babe dugačkog jezika nisu krive što živimo u ovakvim vremenima bez pardona i mere.
 
Narode moj, koji je tebi očin, imaš li ti oči da vidiš šta ti radi banda vlastodržaca?

Država, to nismo mi!-toliko mogu povikati a da nisam matora baba,-ne zanosite se ,država to su oni gore što kroje kapu svima spram svoje glave, čuvaju svoja dupeta na položajima, niko se ne pita kako oni (ne)izgledaju, glavno da nam pričaju što želimo čuti.

Srbi nisu genocidan narod,to babe nisu nikada tvrdile, komentarišu ono što jeste, kad pogreše, argumentovano im se može prigovoriti, to stoji.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Pon Jun 17, 2013 9:51 pm

pesmarice kissic

vecinu stvari koje si pojasnila razumem i slazem se ..
..onaj vucic s oblacenjem ima veze taman koliko babe sa zabama..gde ipak nekakva kultura odevanja mora da se postuje i koju ja postujem..gospodin ne postuje boli ga patka 
dodik nije mali nego je ogroman ..naduvenko Very Happy

e sad ovo drugo..hrabrosti da kazes ono sto mislis ..pa i nije neka hrabrost potrebna..govorim u svoje ime..veca hrabrost (ali i ludost) ti treba da u ova vremena opravis vise komada dece i pokusas da izvedes na put koji je sacuvaj Boze kriv i stranputast..

i glavno pitanje na koje ostadoh bez odgovora je..zasto bas ta gorepomenuta ima tu jeli nazovimo hraborst ?
rodjena u srbiji ..jevrejskog prezimena devojackog a i nojman nije nemacko prezime nego jevrejskih madjara i nemaca..nisam antisemitaali..
zar u srbiji nemamo licnih dusebriznika nego mora da ih uvozimo i placamo i to naravno mi pa i ja..a znamo da je uvoz skup i vodi u propast..
..daj meni tauzenku evra i ja cu ti reci "pesma ti si najlepsa najzgodnija i najmudrija medju devojkama " Very Happy
cak cu te voditi i na pivo posle isplate ..hrabar sam 


a znamo da je uvoz skup
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od pesma Pon Jun 17, 2013 9:55 pm

Ajme,ali.. Uh,nemam 'iljadu,može l' malo manja cifra?djavolica
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Pon Jun 17, 2013 9:58 pm

daj 200 a nesto moze i u robi..koliko imas tuja ?
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od pesma Pon Jun 17, 2013 10:00 pm

Laughing Prebrojaću, pa ti javim... Baš si hrabar!
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Pon Jun 17, 2013 10:06 pm

zarad..nadam se ..nase buduce saradnje evo jedan fraj ko frajle..

pesmice previse ste iznad i previse dama..da bi se bavili prizemnim i blatnjavim stvarima kao politika strika

Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Nikita-Niki Pon Jun 17, 2013 10:13 pm

auuuuuuuu koliki postovi sokiran Uther bas me iznenadjujes u zadnje vreme ...ja sam pomislila da od mene ne moze noko duzi odgovor da da zub posto moram uvek u sitne detalje da objasnjavam , ali sam si sebe prevazisao i sad vidim kokurenciju u tebi Laughingbic
Nikita-Niki
Nikita-Niki
Član u razvoju
Član u razvoju

Broj poruka 271

Datum upisa 23.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Pon Jun 17, 2013 10:16 pm

niki ne guzvaj mi karakter vidis da se pravim mudrim te nadmudrujem zato sam opsiran..
a ti znas da je sustina moga bica..aj pokazi sisu
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Nikita-Niki Pon Jun 17, 2013 10:18 pm

Uter sreco moja ...nemam ti ja sisu zub:zub:rado bi ti pokazala , ali ebga oklen mi ?

kissic
Nikita-Niki
Nikita-Niki
Član u razvoju
Član u razvoju

Broj poruka 271

Datum upisa 23.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Uther Pendragon Pon Jun 17, 2013 10:20 pm

ma ne moras nego se to samo tako trazi..da ne bude posle..uther picka ne sme da pita
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Nikita-Niki Pon Jun 17, 2013 10:21 pm

sto se mene tice ne se brini , znas me - znam te ....;)
Nikita-Niki
Nikita-Niki
Član u razvoju
Član u razvoju

Broj poruka 271

Datum upisa 23.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима! Empty Re: Јања Нојман: РС је хијена која се храни мртвима!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu