Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mudre misli

+11
Sakita-Niki
micikapicika
krtica
pesma
Uther Pendragon
Marea
LaYa
Fenix
seka
Lolla
212ganna
15 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Ned Okt 13, 2013 8:57 pm

''Istina je da razlozi za pobunu danas izgledaju manje očigledni ili je pak svet previše zamršen. Ko naređuje, ko odlučuje? Nije uvek lako razlučiti koja nas, od svih postojećih tendencija, vodi. Nemamo više posla sa malobrojnom elitom čije delovanje jasno shvatamo. Nalazimo se u ogromnom prostoru koji je, to jasno osećamo, međusobno zavisan. Objedinjavanje u kome živimo nije nikada bilo toliko prisutno. Ali, u tom svetu postoje stvari koje su nepodnošljive. Da bi ih uočili, treba pažljivo gledati, tražiti. Govorim mladima: Potražite malo; naći ćete. Najgori pristup je ravnodušnost, reći „ja tu ne mogu ništa, snaći ću se sam“. Takvim ponašanjem gubite jedan od najvažnijih sastojaka koji od vas čine čoveka. Neophodan sastojak: sposobnost da se pobunite i njena posledica, angažovanje.''

''Pobunite se'' Stefan Hessel
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Uto Okt 15, 2013 12:09 am

''Kreativnost može biti samo anarhistička, kapitalistička, Darvinistička.''
Umberto Eco
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od krtica Uto Okt 15, 2013 9:19 pm

Fašizam se ne definiše brojem svojih žrtava, već načinom na koji ih ubija.  Žan Pol Sartr
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Uto Okt 15, 2013 10:19 pm

''Istinski živ čovek ni u šta nije siguran, ni s čim nije gotov. Njemu je sve izvor brige i strepnje. Šetnja po bašti njemu nije, kao većini ignoranata, nedjeljni odmor,  nego jedan niz međusobno povezanih trenutaka neizvesnosti. ''


Borisav Pekić
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Marea Uto Okt 15, 2013 11:31 pm

Ko na prvu uvredu ćuti, drugoj lomi kosti.
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Sre Okt 16, 2013 1:58 am

..''Laganje je najbolja vrlina srpskog naroda… Mi lažemo da bi varali sami sebe, da tešimo druge, mi lažemo za oprost, mi lažemo da bi se borili protiv straha, lažemo da ohrabrujemo druge, lažemo da bi skrivali svoj i nečiji drugi jad. Laganje je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Mi lažemo na kreativan, maštovit i inventivan način...''

Dobrica Čosić
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Sre Okt 16, 2013 9:19 pm

Moć ljubavi je moć čistoće. Riječ ljubav koristi se na mnogo načina, ali čarobnjaku je ona sveta jer njegovo shvaćanje ljubavi je “ono što uklanja sve nečistoće, a ostavlja samo ono što je istinito i stvarno.” “Sve dok se bojiš, ne možeš stvarno voljeti”, upozoravao je Merlin. “Sve dok se ljutiš, ne možeš stvarno voljeti. Sve dok imaš sebični ego, ne možeš stvarno voljeti.” “Dakle, mogu li ikad uopće voljeti?” upita Arthur znajući da često osjeća strah, ljutnju i sebičnost. “Ah, to je misterija”, odgovorio je Merlin. “Kako god nečist bio, ljubav će te potražiti i raditi na tebi sve dok ne budeš mogao voljeti.” 

Deepak Chopra – Put Čarobnjaka
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Marea Čet Okt 17, 2013 12:20 am

Ja sam dvaput u zivotu imao ljubav, mislim onu pravu, i oba puta sam pouzdano znao da je to zauvek i da moze prestati samo sa smrcu, i oba puta je tome dosao kraj, a ja nisam umro. Imao sam i jednog prijatelja, i nebih mogao ni pomisliti da se nas dvojica za zivota mozemo razici, ali ipak smo se razisli vec odavno...
Svaki covek ima svoju dusu, i on je ne moze stopiti ni sa cijom drugom. Dve osobe se mogu posecivati, mogu razgovarati i biti jedna drugoj bliske. A njihove duse su kao cvetovi, ukorenjene svaka na svome mestu, a ni jedna ne moze preci ka drugoj, jer bi se inace morala odvojiti od svog korena, a to joj nije moguce. Cvetovi salju svoj miris i svoje semenje, jer bi voleli da se priblize jedni drugima; ALI CVET NE MOZE NISTA DA UCINI DA BI NEKA SEMENKA DOSLA NA SVOJE PRAVO MESTO. TO CINI VETAR, A ON DOLAZI I ODLAZI KAKO MU JE VOLJA.

Herman Hese....
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Sub Okt 19, 2013 12:35 am

Svi mi težimo da budemo pohvaljeni, i što je ko ugledniji utoliko više žudi za slavom. I sami filozofi, čak i na knjigama u kojima pišu o preziranju slave, stavljaju svoje ime; oni tu s prezrenjem govore o slavoljublju i sujeti, pa opet žude da im se slava proširi i čuje ime.Za sve napore i pretrpljene opasnosti, vrlina ne traži druge nagrade osim hvale i slave.  Ciceron
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Ned Okt 20, 2013 4:43 am

Ljudi su izmislili mnogo neobičnih vrlina, ali je najneobičnija skromnost. Ništa misli da postaje nešto ako prizna: ja sam ništa!

Friedrich Hebbel
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Sre Okt 23, 2013 11:54 pm

''Beskorisno je čoveku sa predrasudama dokazivati neopravdanost njegovih predrasuda.''

Ivan Sergejevič Turgenjev
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Pet Okt 25, 2013 2:04 am

Mudre misli - Page 2 Fotka-tekst-jpg(3)
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Pet Okt 25, 2013 2:21 am

Treba se uspraviti da bi bio veliki.. da bi bio mali dovoljno je da budeš onakav kakav si.

Mirabo
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Ned Okt 27, 2013 9:16 am

"Hronično grizodušje je najnepoželjniji ljudski osećaj i ako si se loše poneo, pokaj se, popravi što možeš i zadaj sebi zadatak da se drugi put bolje ponašaš. Nikako nemoj mozgati nad svojim pogreškama jer valjanje po blatu nije najbolji način da se očistiš"!

Aldous Huxley - Divni novi svet
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Uto Okt 29, 2013 12:28 am

''Šta vredi galopirati ako se krećemo u pogrešnom pravcu.''

R.Kipling
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od krtica Sre Okt 30, 2013 11:04 pm

Pametan čovek uvek veruje samo polovinu onoga što čuje. Mudar čovek zna u koju polovinu da poveruje.

Jeff Coope
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Jovana Pon Nov 04, 2013 11:44 pm

."Sta ljudsko bice moze uciniti-sta ti i ja mozemo uciniti-da stvorimo potpuno drugacije drustvo?!

Mi ovde sebi postavljamo veoma ozbiljno pitanje. Moze li sta biti ucinjeno, uopste?

Sta moze biti ucinjeno?

Hoce li nam neko reci?

Ljudi su nam govorili. Takozvane duhovne vodje, koji toboze razumeju ove stvari bolje od nas, govorili su nam pokusavajuci da nas saviju i uklope u neki novi obrazac, i to nas nije odvelo daleko, sposobni i obrazovani ljudi su nam takodje govorili i ni to nas nije odvelo daleko. 

Receno nam je da svi putevi vode ka istini-vi imate svoj put kao Hindu, neko drugi ima svoj put kao Hriscanin, a neko treci kao musliman, i svi se oni preplicu na istim vratima-sto je, kada razmislite, ocigledan apsurd. Istina nema puta, i u tome i jeste lepota istine, to i jeste zivot. 

Mrtve stvari imaju put jer su staticne, ali istina je nesto zivo, pokretno, nesto sto ne pociva na odredjenom mestu, nesto sto nije hram, sto nije dzamija ili crkva, mesto gdje vas ni jedna religija, ucitelj, filozof, ni bilo ko,ne moze odvesti.

Tada cete uvideti da je ova ziva stvar ustvari ono sto vi zaista jeste-vas bes, vasa okrutnost, vase nasilje, vas ocaj, vasa patnja i tuga u kojoj zivite.

U razumevanju svega ovoga je istina, i to mozete razumeti jedino ako znate kako da gledate na sve ove stvari u zivotu. A ne mozete ih gledati kroz ideologiju, kroz prostor reci, kroz nade i strahove"...

Dzidu Krisnamurti(1895-1986)-O istini
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Uto Nov 05, 2013 12:26 am

''Čovek ide od cilja do cilja i, bez obzira ostvario ih ili ne, dolazi do onog konačnog, iza koga zjapi – ništa. 
Za ljude visokih umnih potencijala opasno je tragati za smislom života. To traganje može ih odvesti u ludilo ili samoubistvo. Daleko sam i od jednog i od drugog, samo osećam da je moj brod otišao, da ću se ukrcati u neki drugi koji mi bude sudjen i kao slepi putnik krenuti ne znajući kuda vodi. Ne verujem da ću otkriti nešto neotkriveno. 

Prosto, ja sam čovek koji je za svoje godine isuviše video, isuviše čuo, isuviše zna, a ostao sam u tunelu vlastite izgubljenosti i suvišnosti.Podsetnik sam koga treba uklonuti da nikog više ne podseća, budilnik koga treba zaustaviti da nikom više ne zazvoni."


Nura Bazdulj Hubijar
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od krtica Sre Nov 06, 2013 6:00 am

Da bi verovao u svoj vlastiti put, nema potrebe da dokazuješ kako je tuđi pogrešan.

Paolo Koeljo
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od krtica Sub Nov 16, 2013 11:22 pm

Kada bih svoj život mogao ponovo da proživim, pokušao bih da napravim više grešaka.


Horhe Luis Borhes
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Sre Dec 11, 2013 10:14 pm

''Uzmi osmeh i daruj ga onome ko ga nikad nije imao.
Uzmi zrak sunca i učini da odleti onamo gde vlada noć.
Otkrij izvor i okupaj onoga ko živi u blatu.
Uzmi suzu i položi je na lice onoga ko nikad nije plakao.
Uzmi hrabrost i stavi je u dušu onoga ko se ne sme boriti.
Otkrij život i pripovedaj o njemu onome ko ga ne može shvatiti.
Uzmi nadu i živi u njenom svetlu.''
Uzmi dobrotu i daruj je onome ko ne zna darivati.
Otkrij ljubav i pokaži je čitavom svetu.

Mahatma Gandi
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od pesma Sre Jan 15, 2014 11:20 pm

Jedina stvar koja može pokvariti dan su ljudi. Ljudi su uvek bili ograničenje sreće osim jako malog broja koji su dobri kao samo proleće.

Ernest Hemingvej
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Komsinica Čet Jan 16, 2014 1:35 pm

Bachelors know more about women than married men; if they didn't they'd be married too.
H. L. Mencken

Nezenje znaju vise o zenama nego ozenjeni muskarci; da ne znaju, i oni bi bili ozenjeni.

 lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Marea Čet Jan 16, 2014 2:12 pm

Trajno je samo ono sto nije dobilo ni oblik ni ime, sto nikad ne napusta beskrajne i vecne predele nepostojanja

Andric
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od krtica Čet Jan 16, 2014 2:31 pm

Komsinica ::
Nezenje znaju vise o zenama nego ozenjeni muskarci; da ne znaju, i oni bi bili ozenjeni.
Neoženjeni možda znaju više i o seksu sa ženama, ali ga redje imaju od oženjenih. Zato se mnogi muškarci naprečac ožene. doh 1 
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mudre misli - Page 2 Empty Re: Mudre misli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu