Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za silovatelje smrtna kazna

+2
Uther Pendragon
pesma
6 posters

Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od pesma Pet Sep 13, 2013 4:18 am

Za silovatelje smrtna kazna Silovateljima-Indijke-prijete-smrtne-kazne-sudu-u-Delhiju-predoceni-dokazi_ca_large
Izrečena je smrtna kazna vešanjem četvorici Indijaca, koji su silovali i pretukli studentkinju u autobusu u Nju Delhiju. Žrtva je kasnije preminula od povreda. 

Neko će reći da je ta kazna preoštra-neki će se složiti sa tom tvrdnjom, neki ne,  devojka je mrtva, ne može ništa reći, otac i porodica preminule silovane devojke se slažu sa presudom. Čini se da je ta neka ljudska pravda zadovoljena, ljudi koji čine takve stvari drugima i nisu da žive(moje ''strašno'' mišljenje sam iznela)

Kako je to kad nas, u Srbiji i okruženju, kakve su kazne za krivično delo silovanja? 

Bez obzira na to što je donesen tzv ''Marijin zakon'' koji pooštrava mere prema silovateljima pedofilima, ništa se nije promenilo kad su u pitanju silovanja odraslih devojaka i žena, mladića...
Statistike koje su neumoljive, kažu da prosečna kazna za silovanje u Srbiji ne prelazi tri godine zatvora, žrtve se suočavaju pak sa doživotnim traumama i patnjama. Sa pravom se može reći da je zakon preblag prema silovateljima. 

U EU slučaj je nešto drugačiji, prosečna kazna za silovatelje iznosi do osam godina, mi kao i obično nikako ne uspevamo da pariramo EU zakonima, makar po ovom osetljivom pitanju pravde za žrtve silovanja.

Šta je tome uzrok, kako da se ovo nasilništvo nad ženama tako dugo vremena gotovo toleriše i blago kažnjava? Uzroke bi trebalo tražiti u patrijarhalnom vaspitanju koje ženu postavlja u podredjen položaj, po kojem su žene neretko gradjani drugog reda, manje zaradjuju od muškaraca, manje se vrednuju na mnogim poljima u društvu, a samo društvo, u kom muškarac dominira kao alfa - mužijak na Balkanu, spremno je da istom tom gleda kroz prste kad se nasilno ponaša u mnogim, pa i u ovom slučaju teškog seksualnog prestupa.

Žrtve na sudu moraju dokazati da su nasilno naterane na seksualni odnos, jasno je da to nije lako u ovakvoj društvenoj atmosferi povladjivanja silovateljima, kojoj podležu i same sudije pri saslušanju. Traže se fizički dokazi i povrede, a pitanje pristanka na seksualni odnos postaje sekundarno. Isto tako se traži da je otpor žrtve prisutan do kraja samog silovanja, što je nečuveno, ako se imalo poznaje psihologija ljudi koji se nadju u sličnim situacijama.

Oko 60 odsto kazni izrečenih za silovanje u 2009. godini ne prelazi tri godine. Najniže su one od svega 3 meseca zatvora, pokazuje godišnji bilten Republičkog zavoda za statistiku Srbije. http://webrzs.stat.gov.rs/WebSite/Public/PageView.aspx?pKey=146

I danas ima onih koji tvrde a priori da dužina suknje, nivo alkohola u krvi kod žene, govore o tome je li ili nije silovana, odnosno, takve žene ''lakog morala'' po njima niko i ne može da siluje, one se same poturaju, same su sebi krive za ono što im se dogodi u tom stanju. Često tako i policija gleda na žrtve silovanja što je nedopustivo. Da ne govorimo o silovanjima u braku, te o onim slučajevima koji nikada nisu prijavljeni, upravo zbog ovakvog odnosa sudova a tim i pravde uopšte prema žrtvama nasilnika. 

Šta misliti o svemu ovome, a ne osetiti ljutnju, pogotovo ako ste žena?
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od Uther Pendragon Ned Sep 15, 2013 7:15 pm

ne zelim ni da procitam ali se slazem s naslovom..

klati tupim nozem..ako dzelat nema dobar stomak..nek ga da meni
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od pesma Ned Sep 15, 2013 10:50 pm

Stvarno  ponekada zaista pomislim da je smrtna kazna adekvatna za neke zločine, mada se to kosi sa nekim opštim humanim principima kojji se odnose na ljudski život i na njegovu vrednost, ali, i svirepi zločini se sa tim kose.

Silovati, mučiti satima neku osobu koja na kraju od posledica svega umre me natera da mislim na električnu stolicu, vešanje, streljanje tih spodoba za kaznu. Da li bi to bio primer ostalima ili ne, čak i nije toliko bitno.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od Uther Pendragon Ned Sep 15, 2013 10:58 pm

sasvim nebitno dal je primer ili ne..cak bih isao u to da mu se seme zatre..da se ubije taj gen..da ne postoji
Uther Pendragon
Uther Pendragon
Junior Najgori
Junior Najgori

Broj poruka 606

Datum upisa 17.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od pesma Ned Sep 15, 2013 11:10 pm

Au, kakvi smo to , ja i ti? mikrofon Rekli bi neki..... Neka kažu šta hoće, neke stvari se ne mogu oprostiti, ako žrtva umre, nema ko da prašta.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od pesma Ned Okt 13, 2013 1:16 am

Kraljevačka policija je pre neki dan uhapsila Darka P. (20) i Darka M. (24) zbog sumnje da su silovali M.P. (24). Kako nezvanićno saznajemo Darko P. i Darko M. se sumnjiče da su četvrtog oktobra najpre oteli a posle se višesatno iživljavali nad nesrećnom devojkom. Nakon što je preživela iživljavanje devojka je ceo slučaj prijavila policiji, koja je po njenom opisu uspela da locira i identifikuje osumnjičene. lekarskim pregledom na devojčinom telu su ustanovljene brojne povrede kao i tragovi silovanja. Policija je pronašla i DNK napasnika. Darku P. i Darku M. je određeno policijsko zadržavanje do saslušanja istražnog sudije.

A danas,na drugom kraju sveta:

Sud u Gvatemali osudio je danas dvojicu ljudi na po 200 godina zatvora zbog silovanja i ubistva dve tinejdžerke koje su kontaktirali putem Fejsbuka. Optuženi su četovali sa žrtvama putem Fejsbuka i dogovorili se da se sastanu. Žrtve su ubijene 22. avgusta 2011. godine, a njihova tela su pronadjena šest dana kasnije u južnom gradu Amatitlan. Ovo je prvi slučaj presude za ubistvo u Gvatemali u kom su žrtve i ubice ostvarile kontakt putem Fejsbuka. 

Četuju na Fejsbuku, tamo nadju žrtve, kontaktiraju ih, siluju i ubiju, a onda dobiju 200 godina robije,500 godina robije, šta to pomaže, šta menja 200, 300 ili 1000 godina robije?

O ovom ja govorim, šta sa ovakvima, kako im suditi, oprostiti, kako ih kazniti, šta uraditi?
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od ypsilon Ned Okt 13, 2013 4:34 am

pesma ::
O ovom ja govorim, šta sa ovakvima, kako im suditi, oprostiti, kako ih kazniti, šta uraditi?

Smrtna kazna nece donijeti nikakav efekat, to ne. Treba kao u nekadasnjoj Libiji za kradju, odsjecala se ruka na pijaci. U ovom slucaju ne bi bila ruka nego penis. Pa nek onda izvoli i ponovi.


Osobno nikad taj cin nisam mogao da razumijem. Ne kuzim nikako, eto meni se sad digao (nije dignut lol 2  ) i sad ja odem  i tamo netkoga povalim i zlostavljam. Ali dobro, to je psiha. Kod nekoga je u wasserwagi, a kod nekoga davno izasla iz wasserwage.brine
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od malena Uto Nov 12, 2013 10:39 pm

To bih trebalo svagdje tako da bude
malena
malena
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 11

Datum upisa 12.11.2013
Lokacija : Banja Luka
Raspoloženje Raspoloženje : :)

http://novi.free-forums.biz/

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od Komsinica Sre Jan 15, 2014 12:56 am

Ni pod razno smrtna kazna. Samo ga otpelati u zatvor pun dobrih, rasnih homoseksualaca. Pa da vidimo kako Musa dere jarca,,,,over, and over, and over again  kez
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od pesma Sre Jan 15, 2014 1:57 am

Komsinica ::Ni pod razno smrtna kazna. Samo ga otpelati u zatvor pun dobrih, rasnih homoseksualaca. Pa da vidimo kako Musa dere jarca,,,,over, and over, and over again  kez
To tamo su sve mačomeni  kez , na slobodi seks sa ženama, u zatvoru seks sa silovateljima žena, over and over, and over...  Ko tu koga siluje, a Musa,a?
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od ypsilon Sre Jan 15, 2014 2:51 am

Ja bih ih na onaj forum poslao, sami bi se ubili:)
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od krtica Sre Jan 15, 2014 2:38 pm

Ne bi ja to ebo ni za živu glavu,ni da mi se ponude  lol 2 . Goni te skotove u neku rupčagu da istrunu u mraku.
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od Komsinica Čet Jan 16, 2014 11:20 am

pesma ::
Komsinica ::Ni pod razno smrtna kazna. Samo ga otpelati u zatvor pun dobrih, rasnih homoseksualaca. Pa da vidimo kako Musa dere jarca,,,,over, and over, and over again  kez
To tamo su sve mačomeni  kez , na slobodi seks sa ženama, u zatvoru seks sa silovateljima žena, over and over, and over...  Ko tu koga siluje, a Musa,a?
Sve je to "latentno"  :blink:  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Za silovatelje smrtna kazna Empty Re: Za silovatelje smrtna kazna

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu