Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomirenje četnika i ustaša

+2
ypsilon
pesma
6 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Pon Jan 13, 2014 7:22 am

Sviđa mi se komšinisin avić, pravi je naš, antifašistički.

Znači, dve gibanice,tri šljivovice, četiri kame, 5 kokardi, sa'ću donesem...

pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od ypsilon Pon Jan 13, 2014 7:24 am

pesma ::Sviđa mi se komšinisin avić, pravi je naš, antifašistički.

Znači, dve gibanice,tri šljivovice, četiri kame,  5 kokardi, sa'ću donesem...




Pa ona je uvijek u elementu, ili je sikirće ili mačka. lol 2 

Donesi to i meni duplu Ujovku, lozu. lol 2 
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Pon Jan 13, 2014 8:21 pm

u toku decembra 1941. godine i tokom cele 1942. Mihailovićevi „legalizovani" četnici pohapsili su i predali Nemcima u raznim krajevima Srbije hiljade pristalica partizana koje su Nemci streljali u logorima na Banjici, Nišu, Užicu, Čačku i drugim mestima, a pored toga sami četnici su poubijali hiljade pristalica partizana, opljačkali mnoga sela, batinali hiljade ljudi, a veliki broj žena i devojaka iz partizanskih porodica silovali.

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Chtn_01_u_253762872
Na slici su nemački general major Friedrich Stahl, ustaški oficir i četnički komandant Rade Radić, 

aprila 1942. godine četnici Lazara Tešanovića i Rada Radića (koji su se tada bili stavili pod komandu Mihailovićevog kapetana Račića) ubili su 70 ranjenih partizana; Eto nas uvek zajedno, u dobru i zlu. Više zlu nego dobru. Prvog aprila, nije šala 1942. godine četnici Rada Radića pobili su u Jošavki 20 ranjenih partizana, a među njima i teško ranjenog narodnog heroja dr. Mladena Stojanovića;

Uvek se pitaju gde smo mi četnici bili 1942 godine, šta smo radili pomoz'bog junaci,bog nam pomogao, između '41 i '43 koje se više pominju, klali partizanske ranjenike i civile, a šta bi drugo?

Evo slike, za uspomenu i duuuugo sećanje: Mi i naši antifašistički šefovi.
Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Chtn_03_u_782561458

krajem aprila 1942. godine Spasoje Dakić, komandant Mihailovićevog bataljona u Čelebiću, ubio je engleskog majora Terensa Atertona i njegovog radio-telegrafistu i jednog engleskog narednika;

juna 1942. godine Mihailovićevi četnici su u okolini Gacka, u selu Izgorima, zapalili bolnicu sa deset teških partizanskih ranjenika; 

juna 1942. godine Mihailovićev odred pod komandom kapetana Vladimira Đukića izveo je iz zatvora u Nikšiću 25 pristalica narodnooslobodilačkog pokreta i zajedno sa Italijanima streljali; 

avgusta 1942. godine, Mihailovićev komandant Baćović ubio je simpatizere narodnooslobodilačkog pokreta Rada Pravicu, Tomu Galena, Jovu Ljubibratića, Budimira Žiropinu i Tasu Kesarića; 

avgusta 1942. godine Mihailovićevi četnici pod komandom Petra Baćovića prilikom zauzeća Foče zaklali su u Foči i selima koja se skupa nazivaju Bukovica oko 1.000 lica muslimanske veroispovesti, među kojima je bilo oko 300 žena, dece i staraca;

avgusta 1942. godine na terenu oko Ustikoline i Jahorine (istočna Bosna) Mihailovićevi četnici pod komandom majora Zaharija Ostojića i Petra Baćovića zaklali su oko 2.500 lica muslimanske veroispovesti a sela popalili;

[septembra 1942. godine četnici Petra Baćovića ubili su u Makarskoj oko 900 Hrvata, nekoliko katoličkih sveštenika odrali i 17 sela zapalili;

oktobra 1942. godine četnici Petra Baćovića ubili su u okolini Prozora zajedno sa Italijanima, kojima je komandovao italijanski poručnik Viđak, oko 2.500 Muslimana i Hrvata, među kojima je bilo žena, dece i staraca, a veliki boj sela popalili;

u oktobru 1942. godine, četnici Petra Baćovića, ubili su u selu Gatu, Niklice i Čišlu u Dalmaciji, zajedno sa Italijanima, 100 Hrvata kao simpatizera narodnooslobodilačkog pokreta;

u jesen 1942. godine u Drežnici (Hercegovina) četnici iz okoline Gacka pri pohodu na Prozor zaklali su oko sto lica muslimanske veroispovesti;

decembra 1942. godine u selu Brajinci (Mrkajić, istočna Bosna) i okolnim selima, četnici Mihailovićevog komandanta Rajka Čelonje ubili su 160 seljaka i popalili selo Brajnice i još nekoliko sela. Među pobijenim bilo žena i dece...

Uh , smara ovo nabrajanje naših junaštava, nastaviću posle... Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Cetnik

A šta ste vi radili, braćo moja Uje i Handžarlije '42 dok smo mi širili anti fa fa fašizam, a, jeli tulumbe, klali seljake, slali Jevreje u logore, streljali partizane? Pohvalite se, tema je takva, pa onda da se mirimo...
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Komsinica Uto Jan 14, 2014 12:26 am

Samo klopa  Very Happy 

Bice da su moji preci te 42. gledali ko bolje hrani hahahahahahahahahahahahah Kome da se priklonimo, a da stolice ne popadaju  new 

Neka, malo lijevo, malo desno, bice nesto. Mozda i drzavicu dobijemo  Zli
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od ypsilon Uto Jan 14, 2014 6:06 am

Četnikušo, vidiš koliko su moje vođe moderni. Oni su u ona doba na Youtube davali interwiev. lol 2 

I ja mog Maxu svako jutro umjeto žličice meda poslušam. Tanka si ti. Nemaš Čičin govor. I hoćeš da se miriš sa mnom.

Ovo kad čuješ, pa kog ne bi zaklao. lol 2 


ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od ypsilon Uto Jan 14, 2014 6:18 am

Evo jedan od primjera Ustaških zločina. I naravno postoji mali milijun tih primjera. I tko god je ponosan na to, taj nije zdrav i čitav. Niti može biti. Ali nažalost u današnje doba se NDH spominje kao vjećni san Hrvata. Daleko bio ja od tog sna. Radijeje ću ostati čovjek i moliti Boga da mi taj san ne unosi u glavu.


Koji su bili načini ubijanja u Jasenovcu? Koji je bio najgori?
Uništavanje ljudi mahom je vršeno ručno, ručnim alatima, noževima, polugama, maljevima, čekićima. Retko se koristio metak koga žrtve nisu bile zaslužile. Petnaest ljudi koji su preživeli Jasenovac jer su iz njega pobegli govorili su mi o onome što su videli pa vi ocenite koje su smrti bile najstrašnije.
Pukovnik Božo Švarc pričao mi je o boravku u logoru Jadovno pod vedrim nebom na planini Velebit odakle su ustaše odvodili Srbe i Jevreje pred ivice planinskih vrtača, udarali ih maljem po glavi i bacali dole. Njega i devet drugih omladinaca njihov školski drug, šef policije u Gospiću, povukao je tamo da metu ulice. On je zatim poslat u Jasenovac odakle je pobegao i pridružio se partizanima.
Pukovnik Zlatko Vajler, takođe vrlo rano uhapšen pričao je o užasnim uslovima u logoru Slano na Pagu gde je nastradala čitava momčad jevrejskog fudbalskog  kluba „Makabi” iz Zagreba. I on je prebačen u Jasenovac gde se jedne olujne noći iskrao iz glavne kapije, preplivao Savu i pridružio se partizanima u Bosni.
General Miša Danon mi je rekao da je trenutno osedeo za vreme jednog nastupa pred Ljubom Milošem koji je naredio da se izdvoji svaki dvadeseti. On je bio sedamnaesti. Isti Miloš je na Božić 1941. naredio nastup tokom koga je 20 do 30 zatočenika pred njima zaklano, vadili su im oči, tekla je krv svuda. Sa tim Ljubom Milošem spavao je u istoj sobi Vlatko Maček vođa Hrvatske seljačke stranke konfiniran u Jasenovcu. Dok su se okolo čuli krici mučenih, Miloš se pred spavanje molio Bogu. Maček ga je pitao kako se to slaže, na šta je Miloš rekao: „Ja znam da ću goreti u paklu ali to će biti za Hrvatsku.” Posle oslobođenja prodro je sa jednom grupom u Jugoslaviju, uhvaćen je i osuđen na smrt.
Edo Šajer iz Bosne dok je jednom radio u ekipi grobara video je kada su dvojica ustaša maljevima razbili glavu njegovog mlađeg omršavelog brata i bacili ga u jamu. Gledao je poslednje trzaje njegovog mozga.
Aron Ado Kabiljo, takođe iz Bosne, bio je zatočen u logoru Stara Gradiška gde su se nalazile i njegova majka, žena i sinčić nedavno rođen. Jednom su mu rekli da su oni prošle noći odvedeni u Ciglanu u Jasenovcu gde su ustaše bacale žrtve u užarene ciglarske peći. Idućeg dana oni su se pojavili u logoru i rekli da nisu bačeni u peći jer nije bilo dovoljno koksa. Majka je sakrila užas pred Adom koji je znao da ih više nikada neće ponovo videti.
Josif Erlih iz malog sela Koška u Sremu rekao mi je da je u Jasenovcu proklinjao majku što ga je rodila.
Da skratimo malo ove priče užasa…
Mara Vejnović Srpkinja unijatske vere, gledala je kako katoličke sestre truju veliki broj dece u posebnoj prostoriji u logoru Stara Gradiška (Jasenovac 5) i kako ih ustaše dave gasom.
Miloš Despot iz jednog sela u Sremu kao krmanoš na deregliji gledao je kako 160 devojaka dolazi pevajući sa rada na jednom ustaškom imanju i ukrcava se. Sačekala ih je na deregliji Treća hercegovačka ustaška satnija u crnim uniformama i sa noževima zadevenim za sare čizama. Hvatali su ih za kose, klali i bacali u Savu. Jedna mlada muslimanka klicajući Komunističkoj partiji bacila se u reku.
Sava Petrović iz Slavonije opisao je strašnu smrt svoga brata od ujaka koji je bio zatvoren u posebnom delu logora u kome su zatvorenici bili potpuno lišeni hrane i vode sve do svoje smrti. Kada je preminuo ostali zatvorenici su ga pojeli.
Šandor Musafija, posle rata major JNA, rekao mi je da je glad snažnija od smrti. Ispričao je kako je jedan ustaša na ivici puta stavio klip kukuruza i čekao da neki zatočenik to uzme mada je bilo zabranjeno. Ubio ga je iz puške. Ponovo je stavio na isto mesto mamac i ubio još jednog. U to se Musafija zaleteo, oteo klip i na molbu jednog oca dao polovinu njegovom bolesnom sinu. Kazao mi je, jedan klip je doneo smrt dvojci i pomogao dvojici.
Arhitekta Braco Danon mi je pre toga kazao da je glad najviše ubijala ljude u Jasenovcu. Ispričao mi je kako su on i otac došli u Jasenovac iz Tuzle i zatekli tamo njegovog strica Gedalju koji je doveden iz Bjeljine. Kada je došlo vreme ručku, sva trojica su sa nekim posudama seli na jednu kladu. Probao je otac tu tekućinu i nije mogao da je jede, probao i Braco, pa im stric reče: ako vi ne možete dajte meni. Sručio je u sebe obe porcije i rekao – ponovo sam gladan. Nadalje mi je Braca pričao da su jednom nešto radili pa seli na neki panj. I jedan prisni prijatelj ujaka sedeo je pored njega. I jednostavno se spustio. Gledam: mrtav. Pao je sa panja iscrpljen glađu. Prema Braci, ustaše su u Jasenovcu najviše ubijale glađu.




izvor:http://isra-news.net/2013/05/jasa-almuli-ustaski-zlocini-najstrasniji/
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od ypsilon Uto Jan 14, 2014 6:41 am

Evo još jedan mali primjer "oslobađajuće" vojske.

To su kamenice iz Dalmacije? - upitao sam poglavnika.

Ante Pavelić diže poklopac,i pokazujući mi te plodove mora, tu ljigavu i pihtijastu masu "kamenica" reče, smješeći se na onaj sebi svojstven način:

"To je poklon mojih vjernih ustaša.Ovdje ima preko 20 kilograma ljudskih očiju.

Curzio Malaparte italijanski ratni dopisnik, odlomak iz knjige "Kaputt"
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Marea Uto Jan 14, 2014 11:15 am

Veruješ li u skorašnje ispunjenje te ideje o novom ujedinjenju Jugoslavije?

Milan: Ne verujem da će to moći skoro da se desi zato što su ljudi nastradali, a svako je spreman da potraži krivca u drugome, a ne u sebi. Kad ljudi nauče da posmatraju stvari iz nekog drugog ugla, ne samo iz svog, kad nauče da razmišljaju o tome da je moguće imati nekoliko istina i da prava istina nikad ne postoji, da je ona vrlo retko na jednoj strani, onda će jednog dana, možda 6800. godine, to biti moguće. Za sada, ljudski rod još nije na tom nivou da bi mogao da živi u miru, mislim da je ovo prirodno stanje, realno kako stvari stoje danas...

Milan Mladenovic...

Isto mislim, a posebno boldovano..

a posebno sto je od njegove izjave proslo "tona" vremena, a kao da je rekao juce,.,,nista se nije promijenilo...dakle 6800 moguce da DA..
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Uto Jan 14, 2014 11:54 pm

Normalni ljudi su nažalost potpali pod uticaj svojih nacionalista koji se mrze iz dna duše, tako da ta Milanova 6080-i neka i neće tako skoro, a možda ni tada.

Ukoliko ljudi ne žele da priznaju svoju krivicu, tj krivicu nekih pripadnika njihovog naroda prema drugim narodima i za sve uvek krive one druge - tu nema ničega dobog za iskrenu normalizaciju odnosa u budućnosti, to pre miriše na neki veliki krvavi sukob, kakvih smo se nagledali u prošlosti. 

Ovo ovde kod nas je bure mržnje koje samo čeka da ponovo uzavri sve strasti i sve ono loše čega se pametni stide.

Mi, oni koji nikada i nisu bili u svađi, nemamo sa kim ni da se mirimo, sa svima oduvek funkcionišemo normalno tj sa nama sličnima koji nisu zadojeni međunacionalnom mržnjom- ovi četnici, ustaše, i ostali njima slični se nikada neće smiriti mada jako lepo glume pomirenja tj normalizaciju dobrosusetskih odnosa do nekog sledećeg rata. Nemaju oni mira ni sami sa sobom, takva im je ideološka podloga u mozgu i srcu, samo crtkaju karte i traže neprijatelje.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Marea Sre Jan 15, 2014 12:04 am


ovi četnici, ustaše, i ostali njima slični se nikada neće smiriti

Licno sticem utisak, da bi takvima bilo dosadno bez "mrznje"... uredu  Laughing
Kao da u tome uzivaju, i ne zele cak da se "oslobode od hipnoze "koja ih tjera da vjeruju da je covjek "impuls" bez slobodne volje.."uslovljen" Istorijom i tradicijom.. uredu
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Sre Jan 15, 2014 12:10 am

Da, kao da se kultura nasleđuje etničkom pripadnošću, '' mi smo jeli sa viljuškama,dok ste vi...'',prvo, Bugari su to radili a ne mi  uredu  Laughing tek da se sazna istina, a drugo, to kako se individua ponaša u grupi ili prema nekoj individui, nije stvar gena i etničke pripadnosti već kulture i obrazovanja.

A vidimo koliko smo kulturni iz priloženog u nekoj godini pre..
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Komsinica Sre Jan 15, 2014 12:29 am

pesma ::Da, kao da se kultura nasleđuje etničkom pripadnošću
Na zalost, kod Balkanaca da  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Marea Sre Jan 15, 2014 12:33 am

pesma ::Da, kao da se kultura nasleđuje etničkom pripadnošću, '' mi smo jeli sa viljuškama,dok ste vi...'',prvo, Bugari su to radili a ne mi  uredu  Laughing tek da se sazna istina, a drugo, to kako se individua ponaša u grupi ili prema nekoj individui, nije stvar gena i etničke pripadnosti već kulture i obrazovanja.

A vidimo koliko smo kulturni iz priloženog u nekoj godini pre..

a Boga mi  i nekoj posle....
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Čet Jan 16, 2014 1:11 am

Komsinica ::
pesma ::Da, kao da se kultura nasleđuje etničkom pripadnošću
Na zalost, kod Balkanaca da  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2
Tačno ,u nas je to tako, kome se ne dopada, nek' vozi dalje...  Laughing 
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Komsinica Čet Jan 16, 2014 12:44 pm

pesma ::
Komsinica ::
pesma ::Da, kao da se kultura nasleđuje etničkom pripadnošću
Na zalost, kod Balkanaca da  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2  lol 2
Tačno ,u nas je to tako, kome se ne dopada, nek' vozi dalje...  Laughing 
I tako svi pametni odoseeeeeeeeeeeeee hahahahahahahahahahahahahahahahahaah
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Pet Jan 17, 2014 12:09 am

Osta nas šačica da propagiramo pomirenje između četnika i ustaša, plus muslimani balije naše drage. Ko će kome prvi oko da izvadi? U koga je veća teritorija, starija istorija, ko je kome gospodar?

Ko je nama to imao ne jedan, nego dva antifašistička pokreta za vreme drugog svetskog rata? hhahha e to dva antifašistička pokreta je suluda tvrdnja, to tako treba, nije prirodno da se ima jedan front protiv fašizma u istoj zemlji, moguće je dva tokom četiri i nešto godine rata održavati, saveznici ludi, ne vide da tu neko nekog debelo zaebava,

činjenice: :: Politički program četničkog pokreta bio je stvaranje etnički homogene države srpskog naroda – Velike Srbije i eliminacija „nelojalnih“ nacionalnih manjina i naroda, a u partizanskom pokretu video je glavnu prepreku za ostvarivanje tih ciljeva. Iz toga je logično proizašla tesna vojna saradnja sa okupacionim snagama, iako je pokret deklarativno osnovan radi borbe protiv okupatora. Sam Draža Mihajlović je 1943. godine to ovako definisao: „Moji neprijatelji su partizani, ustaše, muslimani i Hrvati. Kada se s njima budem obračunao, onda ću krenuti protiv Italijana i Nemaca“.

Iz ovakvog opredeljenja proizašli su mnogobrojni četnički zločini protiv civilnog stanovništva, naročito u Sandžaku protiv Bošnjaka, što je imalo sva obeležja genocida. Ali, iste zločine četnici su činili i u čitavoj Srbiji prema civilnom stanovništvu za koje su sumnjali da pomaže partizane, kao što je to bilo u selu Vranić kod Beograda gde su četnici u noći 20 decembra 1943. godine zaklali 67 meštana, od staraca i žena do dece u kolevci.

Kraljevska vlada u Londonu uspevala je do 1943. godine da drži u zabludi saveznike da se četnici Draže Mihajlovića bore protiv fašizma, ali su saveznici došli do istine preko svojih misija pri Vrhovnom štabu Narodnooslobodilačke vojske. Za ovaj obrt današnji sledbenici četnika optužuju „druga“ Čerčila pripisujući mu da je bio komunista.

Suočen sa neoborivim dokazima, kralj Petar je septembra 1944. pozvao četnike da se stave pod komandu maršala Tita i pridruže Narodnooslobodilačkoj vojsci kao jedinom pokretu protiv fašizma. Jedan deo četnika je poslušao tu naredbu, najveći deo se povukao zajedno sa nemačkim snagama, dok se Draža Mihajlović sa grupom saradnika odmetnuo u planine, kako bi nastavio borbu protiv nove Jugoslavije proizašle iz antifašističke borbe.

Suđenje Draži Mihajloviću bilo je međunarodna obaveza Jugoslavije u skladu sa Sporazumom o osnivanju Međunarodnog vojnog suda i sa rezolucijom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija broj XXXIX o kažnjavanju ratnih zločinaca. Suđenje je bilo javno, pratio ga je veliki broj domaćih i stranih novinara, a Draža Mihajlović je osuđen na smrt zbog istih onih dela zbog kojih su na smrt osuđeni i maršal Peten u Francuskoj, Musert u Holandiji, Kvisling u Norveškoj i drugi kolaboracionisti fašizma: zbog izdaje otadžbine, saradnje sa okupatorom i zločina koje su počinile snage pod njegovom komandom.

Politička i intelektualna elita Srbije, pod izgovorom da je neophodno raščistiti sa komunističkim nasleđem, da to zahteva Rezolucija Parlamentarne skupštine Saveta Evrope broj 1481, te da Srbija ne može postati član Evropske unije dok ne rehabilituje Dražu Mihajlovća, započela je sistematsku rehabilitaciju četničkog pokreta i njegovog političkog programa o stvaranju Velike Srbije, što je rezultiralo ratovima u Hrvatskoj i Bosni 1991-95. Ratni zločini koji su pritom počinjeni, a naročito genocidni pokolj Bošnjaka u Srebrenici, verna su kopija zločina četnika tokom drugog svetskog rata, a svi haški optuženici i osuđenici, kao što su Biljana Plavšić, Krajišnik, Karadžić, Šešelj i drugi sa ponosom su se izjašnjavali kao sledbenici Draže Mihajlovića i četničkog pokreta.

...., nekima se baš svidelo da preturaju po smeću sopstvene istorije pa navalili, tvrde pazar da tvrde... I izvukoše kokardaše. Džek pot pravo iz fašističkog smeća!

I evo nas tu, Srbija 2014 godina, mi četnici anti fa fa fa fa fašisti postali revizijom istorije. Sve ćemo mi izmenjati kako nam odgovara, da se zna. Pomirite se sa tom činjenicom.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Komsinica Pet Jan 17, 2014 12:27 am

pesma ::Osta nas šačica da propagiramo pomirenje između četnika i ustaša, plus muslimani balije naše drage. Ko će kome prvi oko da izvadi? U koga je veća teritorija, starija istorija, ko je kome gospodar?
Balkan sumiran osmeh p.s. nesto steka da pisem "ispod" citata? 
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od pesma Pet Jan 17, 2014 12:32 am

Na ovoj temi stalno šteka nešto, mi na tenkovima i u vojnim vozilima  kez oštrimo kandže i noževe, to ''štekće'', el čuješ?

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Tumblr_m7dll7MNUw1qffdd7
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Komsinica Pet Jan 17, 2014 12:37 am

pesma ::Na ovoj temi stalno šteka nešto, mi na tenkovima i u vojnim vozilima  kez oštrimo kandže i noževe, to ''štekće'', el čuješ?

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Tumblr_m7dll7MNUw1qffdd7
 hahahahahahahahahahahahahahahahaha Cujem sad hahahahahahahahahahahahahaah
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od ypsilon Sub Jan 18, 2014 11:01 am

Ravnogorci sa "saveznicima" u "oslobađanju" od okupatora. lol 2 

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Serbien
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od ypsilon Sub Jan 18, 2014 11:57 am

Evo braće zajedno. Pa kad mi kažu samo, nisu oni braća, ima razlike. Što bi Nijemci rekli, jo jo.


Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Cetnik-ustasa
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Pomirenje četnika i ustaša - Page 3 Empty Re: Pomirenje četnika i ustaša

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu