Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mir je osećanje

5 posters

Ići dole

Mir je osećanje Empty Mir je osećanje

Počalji od pesma Sub Mar 15, 2014 8:54 am




 

Mir je u tebi, ne traži ga napolju.  osmeh

pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od pesma Ned Mar 16, 2014 10:01 pm

Duševni mir - mir unutar nas zbog kojeg se osećamo ispunjeni i srećni, kako doći do njega i kako ga zadržati?

Nemojmo zaboraviti da su male emocije veliki kapetani naših života, i mi im se pokoravamo a da toga nismo ni svesni. - Vinsent Van Gog



"Sve vreme mi razmišljamo o onome što je bilo ili što će biti. Ne prestajemo da razmišljamo. Osnovni problem je vezivanje za pojave koje potom proizvode emocije poput besa, ljubomore, oholosti, škrtosti... Buda kaže da postoji 84.000 konfliktnih emocija. One se mogu smanjivati na 6 osnovnih, koje se dalje mogu svesti na 3, a te tri se mogu svesti na jednu, osnovnu i ta jedna je neznanje. Neznanje znači da ne znamo šta je naše prirodno stanje. Um ne vidi pravu prirodu, a veruje da je vidi. On identifikuje identitet iako ga nema. Njemu je potreban taj identitet, jer se bez njega oseća izgubljeno. Čovek je navikao na iluzije i zato nam je potrebno vreme da bismo se očistili."
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od ypsilon Ned Mar 16, 2014 10:17 pm

pesma ::Duševni mir - mir unutar nas zbog kojeg se osećamo ispunjeni i srećni, kako doći do njega i kako ga zadržati?



Doći do njega nije lako. Osnovni uvjet je da znaš i upoznaš sebe. A, koliko nas zna uopće sebe?! Od toga sve polazi. Netko će reči, pa znam sebe itd. Nije baš tako, mi mislimo da znamo i poznamo. Ali mnogi se varamo. E, kad taj uvjet ispunimo, onda možemo govoriti o duhovnom miru i spokoju. On se ostavruje u razgovoru sa "samim sobom". Vanjski svijet se mora zaboraviti. Tad postojimo samo mi i universum. Nme onih, one itd. Samo smo mi u tom universumu. Zadržava se tako što se komunicira samo sa sopstvenim druhom, vanjština, svi njeni utjecaji su isključeni. Taj je duhovni mir. Duhovni mir nije to kad Vam novac legne na konto. To je tren zadovoljstva samo. Ništa više. Duhovni mir je kada ste Vi sami sobom zadovoljni i sretni. A, to se ne postiže novcem ili materijalizmom. Duša ljudska nije konto da se puni.
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od pesma Ned Mar 16, 2014 10:36 pm

ypsilon ::
Doći do njega nije lako. Osnovni uvjet je da znaš i upoznaš sebe. A, koliko nas zna uopće sebe?! Od toga sve polazi. Netko će reči, pa znam sebe itd. Nije baš tako, mi mislimo da znamo i poznamo. Ali mnogi se varamo. E, kad taj uvjet ispunimo, onda možemo govoriti o duhovnom miru i spokoju. On se ostavruje u razgovoru sa "samim sobom". Vanjski svijet se mora zaboraviti. Tad postojimo samo mi i universum. Nme onih, one itd. Samo smo mi u tom universumu. Zadržava se tako što se komunicira samo sa sopstvenim druhom, vanjština, svi njeni utjecaji su isključeni. Taj je duhovni mir. Duhovni mir nije to kad Vam novac legne na konto. To je tren zadovoljstva samo. Ništa više. Duhovni mir je kada ste Vi sami sobom zadovoljni i sretni. A, to se ne postiže novcem ili materijalizmom. Duša ljudska nije konto da se puni.
 okej

Upoznati i voleti sebe -svi kažu da to rade, malo njih zaista to čini.

Stalno komplikujemo sebi život, mislimo da imamo izbora: Nemamo izbora, život je unutra, emocije nas lako preplave i zavaraju, mirna luka je u nama, negativne misli nas drže zarobljenima izvan nje, napolju, u škrtom, materijalnom svetu bola. Patimo jer sami sebe dovoljno ne poznajemo.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od ypsilon Ned Mar 16, 2014 10:45 pm

pesma ::

Upoznati i voleti sebe -svi kažu da to rade, malo njih zaista to čini.

Stalno komplikujemo sebi život, mislimo da imamo izbora: Nemamo izbora, život je unutra, emocije nas lako preplave i zavaraju, mirna luka je u nama, negativne misli nas drže zarobljenima izvan nje, napolju, u škrtom, materijalnom svetu bola. Patimo jer sami sebe dovoljno ne poznajemo
.

Mi nemamo izbora, život nam je dat da ga uživamo. Ali naše uživnaj se svelo na materijalno. Gladni smo auta, vila, jahti, prežderavanja, ruganja drugima, omalovažavanja. Sve bi samo za sebe. I pogledajmo što imamo. Npr. te tzv. bogate, malo tko je od njih sretan. Jer sreća i mir dolaze iznutra. Ne mogu ja pojesti 3kg mesa i voziti Ferrari non-stop 300km/h i biti u vili od 100 soba i u svakoj sobi istovremeno. Čovjek najčešće upozna sebe kada izgubi ono što voli i koga voli. I kad shvati da je novac papir, da je žena biće, da je priroda kolijevka. I da on sam živi samo tren. Mi samo samo tren u vremenu. Iako mislimo da smo beživotni. Život nije konto koji se puni. Život je raj i borba nas samih sa sobom. I kad se taj mir nađe, onda smo na vrhuncu. Sve možeš pobijediti, ali sebe ne. U borbi toj, jedino nam duhovni mir može pomoći. Da naučimo i shvatimo sebe.
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od pesma Ned Mar 16, 2014 10:52 pm

Da, čisttiti sebe iznutra od smeća informacija koje u nama bude želje za materijalnim, čistiti sebe od nezadovoljstva uzrokovanog pohlepom, čistiti i samo čistiti.... Uzroci svega što nam se dešava u životu nisu napolju već u nama.

Idemo na brdo da gledamo oblake Ypsilon....  osmeh
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od ypsilon Ned Mar 16, 2014 11:02 pm

pesma ::Da, čisttiti sebe iznutra od smeća informacija koje u nama bude želje za materijalnim, čistiti sebe od nezadovoljstva uzrokovanog pohlepom, čistiti i samo čistiti.... Uzroci svega što nam se dešava u životu nisu napolju već u nama.

Idemo na brdo da gledamo oblake Ypsilon....
 osmeh

Čišćenje je to teško iskreno. Lako je riječima kazati. U djelo sprovesti teža stvar. Ali se može. Svi uzroci su u nama. Polje je samo ogledalo nas. Pa to na brdu je dobra ideja. Odeš tako i čistiš se i promatraš oblake i rukom ih stavljaš di želiš.  osmeh 
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od pesma Ned Mar 16, 2014 11:11 pm

Da, nije lako, ali možemo se probati fokusirati mislima na sebe, na sopstvenu ''frekvenciju'' na kojoj se osećamo dobro. Biti gospodari svojih misli i emocija, biti pročišćeni, nastaviti sa čišćenjem svakodnevno, mentalna higijena je važna, biti svoji na svome - u sebi. Pomiriti se sa sobom.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od ypsilon Ned Mar 16, 2014 11:14 pm

pesma ::Da, nije lako, ali možemo se probati fokusirati mislima na sebe, na sopstvenu ''frekvenciju'' na kojoj se osećamo dobro. Biti gospodari svojih misli i emocija, biti pročišćeni, nastaviti sa čišćenjem svakodnevno, mentalna higijena je važna, biti svoji na svome - u sebi. Pomiriti se sa sobom.


Eto ključ i sva mudrost leže u tome.  uredu 
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od Marea Uto Mar 18, 2014 11:29 pm


Da, nije lako, ali možemo se probati fokusirati mislima na sebe, na sopstvenu ''frekvenciju'' na kojoj se osećamo dobro.

Nije lako, a opet je jednostavno,(i opet je paradox), jer je tesko bas zato sto je jednostavno  uredu ..naci blago u sebi..okrenuti se prema srcu...smiriti Um, zaboraviti na sve sto ti pripada, i paznju usmjeriti k centru onoga sto mi jesmo...Osjetiti tako nesto i bar na trenutak je dobro...I ako taj osecaj ode..treba imati u vidu da je zapravo uvijek Tu, samo ga misli i svakodnevnica prekriju..
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od pesma Sre Mar 19, 2014 6:15 am

.





Marea ::..naci blago u sebi..okrenuti se prema srcu...smiriti Um, zaboraviti na sve sto ti pripada, i paznju usmjeriti k centru onoga sto mi jesmo...
Da,  uredu  mi jesmo... Prihvatiti ili se pitati?
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od Valter Pet Mar 21, 2014 2:08 am

Naći mir u sebi može samo osoba koja ima znanje o onome i onima koji je okružuju. Od tog saznanja o svetu oko nas se dolazi do istine da je mir unutar nas a ne napolju.
Valter
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od pesma Pet Mar 28, 2014 9:53 pm

Što manje obraćaš pažnju na okolinu, ne baviš se tračaranjima i ne gubiš vreme na uređenje tuđih života, to si više miran.
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od krtica Sre Apr 02, 2014 5:44 am

Mir je ravna crta, nema od toga ništa.
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mir je osećanje Empty Re: Mir je osećanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu