Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepši religijski citati

2 posters

Ići dole

Najlepši religijski citati Empty Najlepši religijski citati

Počalji od pesma Sre Nov 06, 2013 12:34 am

LJUBI BLIŽNJEGA SVOGA KAO SAM SEBE (LK 10, 27)

2 Korinćanima (3:17): Gospodin je Duh, a gde je Duh Gospodnji, onde je sloboda 

Kološanima: (2:16) Neka vas dakle niko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama. (17) To je tek sena onoga što dolazi, a zbiljnost jest - telo Kristovo. (18) Niko neka vas ne podcenjuje zato što on sam uživa u "poniznosti i štovanju anđela", zadubljuje se u svoja viđenja, bezrazložno se nadima telesnom pameću svojom. Ako ste s Kristom umrli za početka sveta, zašto se, kao da još u ovom svetu živite, dajete pod propise: (21) "Ne diraj, ne kušaj, ne dotiči"?(22) Sve će to uporabom propasti. Uredbe i nauci ljudski! (23) Po samozvanu bogoštovlju, poniznosti i trpljenju tela sve to doduše slovi kao mudrost, ali nema nikakve vrednosti, samo zasićuje telo.(19) a ne drži se Glave, Njega od kojeg sve Telo, zglobovima i svezama zbrinuto i povezano, raste rastom Božjim. (20)

 Jakovljeva:(1:25) Ali ko pomno promotri savršeni zakon slobode i uza nj prione, ne kao zaboravan slušatelj nego delotvoran izvršitelj, blažen će biti u svem delovanju svome.(2:12) Tako govorite i tako činite kao oni koji imaju biti suđeni po zakonu slobode.

1Petrova: (1:18) Ta znate da od svog ispraznog načina života, što vam ga oci namreše, niste otkupljeni nečim raspadljivim, srebrom ili zlatom, (19) nego dragocenom krvlju Krista, Jaganjca nevina i bez mane.(2:16) Kao slobodni ljudi - ali ne kao oni kojima je sloboda tek pokrivalom zloće, već kao Božje sluge

Sirah:(28:3) Ako čovek goji mržnju na drugoga, kako može od Gospoda tražiti ozdravljenje? (4) Kad s čovekom sličnim sebi nema milosrđa, kako može moliti se za svoje grehe? (5) On, koji je samo od mesa, goji osvetljivost, pa ko će mu oprostiti grehe? (6) Misli na konac svoj i prestani s mržnjom; seti se raspadanja i smrti, i vrši zapovedi. (7) Misli na zapovedi i ne mrzi na bližnjega i na Zavet Svevišnjega, pa oprosti krivicu.

1 Ivanova: 2:9) Ko veli da je u svetlosti, a mrzi brata svojega, u tami je sve do sada. (10) Ko ljubi brata svojega, u svetlosti ostaje i sablazni u njemu nema. (11) A ko mrzi brata svojega, u tami je, u tami hodi i ne zna kamo ide jer mu tama zaslepi oči. (4:20) Rekne li ko: "Ljubim Boga", a mrzi brata svog, lažac je. Jer ko ne ljubi svoga brata kojega vidi, Boga kojega ne vidi ne može ljubiti
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najlepši religijski citati Empty Re: Najlepši religijski citati

Počalji od pesma Sre Nov 06, 2013 12:46 am

Bića su vlasnici svojih dela, naslednici svojih dela; ona nastaju iz svojih dela, predodređena su svojim delima, njihova dela su im utočište. Dela su ta koja bića razdvajaju na niska i uzvišena.

Buda

''Buda je veru poredio sa slepim džinom koji sretne oštrooku, ali paralizovanu osobu koju zovu Mudrost. I onda taj slepi džin, po imenu Vera,kaže paralizovanom: "Ja sam vrlo snažan, ali ne vidim; ti si slab, ali imaš oštar pogled. Hajde popni mi se na ramena. Zajedno ćemo daleko stići." Buda nikada nije podržavao slepu veru, već ravnotežu između srca i uma, između mudrosti i poverenja. To dvoje zajedno će daleko stići. Izreka da vera može da pomera planine nažalost ispušta iz vida činjenicu da, pošto je slepa, vera ne zna koju planinu treba pomeriti. Tu je ključna uloga mudrosti. Što znači da je podrobno razumevanje Učenja ključna stvar.'' Ayya Khema, When the Iron Eagle Flies

''Bliski neprijatelj ljubavi jeste vezanost. Vezanost sebe maskira u ljubav. Ona kaže: "Voleću te ako mi uzvratiš ljubav." To je više neka vrsta poslovne transakcije. I tako razmišljamo: "Voleću ovu osobu sve dok bude takva, dok se ne promeni. Voleću ovu stvar samo dok bude takva kakva ja hoću da bude." Ali to uopšte nije ljubav - to je vezivanje. Velika je razlika između ljubavi, koja dopušta, prihvata i ceni, i vezivanja, koje grabi, zahteva i ima za cilj da poseduje. Kada ljubav pobrkamo sa vezivanjem, ono nas zapravo razdvaja od druge osobe. Osećamo da nam je ta osoba potrebna kako bismo bili srećni. Taj kvalitet vezanosti nas takođe navodi da svoju ljubav nudimo jedino određenim ljudima, isključujući sve druge.'' Joseph Goldstein, Seeking the Heart of Wisdom

''Da li je neko katolik, protestant, musliman, Jevrejin ili Indus nema nikakve važnosti za mene. Ne delim ljude u takve kategorije, koje ih međusobno udaljuju i više nego što su već udaljeni. Sve dok razmišljamo: "Ja sam jedno, a ti si drugo", nismo zajedno. Ali to je pogrešan put. U stvarnosti smo svi mi deo jedne velike porodice koja se zove čovečanstvo. Budu je zanimala samo jedna stvar: da pokaže svakom ljudskom biću kako da postane apsolutno srećno. On nikada nije tragao za učenicima i sledbenicima. To je i moj pristup. Da li posetioci koji dolaze ovamon sebe opisuju kao katolike ili ateiste nije uopšte važno. Ukoliko tragaju za unutrašnjim putem, ja želim da im pomognem da pronađu ono što živi u svakom od nas -- čisti mir, čistu srecu.

Religija nije ograničena na bilo koji tradicionalni skup kulturnih ili socijalnih pravila. Takva pravila su ponekad od pomoći ljudima, ali ona nisu suština religije. Religija je jedno unutrašnje otkrovenje, odgovor na potrebu za zaštitom koju svi u sebi nosimo.'' Ayya Khema, I Give You My Life
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najlepši religijski citati Empty Re: Najlepši religijski citati

Počalji od Jovana Sre Nov 06, 2013 9:56 pm

Iz evandjelja po Jovanu

''Mir vam ostavljam, mir svoj dajem vam: ne dajem vam ga kao što svijet daje, da se ne plaši srce vaše i da se ne boji.''

''U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u ocu svojemu, i vi u meni, i ja u vama.'' 

''Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me.''
 
''Zaista, zaista vam kažem: koji vjeruje mene, djela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovijeh tvoriti; jer ja idem k ocu svojemu;''
Jovana
Jovana
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 91

Datum upisa 06.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najlepši religijski citati Empty Re: Najlepši religijski citati

Počalji od pesma Pet Jan 31, 2014 2:53 am

RIMLJANIMA 12:17-21 
17 Nikom ne uzvraćajte zlo za zlo. Pazite da činite ono što je dobro u očima svih ljudi. 18 Ako je moguće - koliko od vas zavisi - živite u miru sa svim ljudima. 19 Ne svetite se sami, dragi moji, nego ostavite mesta Božijem gnevu. Jer, zapisano je: "Moja je osveta, ja ću uzvratiti", kaže Gospod. 20 Nego, "ako je tvoj neprijatelj gladan, nahrani ga; ako je žedan, daj mu da pije. Jer, ako to učiniš, posućeš mu glavu užarenim ugljevljem." 21 Nemoj da te zlo pobedi, nego ti pobedi zlo dobrim.

Sve u redu, ali nemoj dragi bože da mu prosipaš užareno ugljevlje na glavu, izgoreće.  cry2
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najlepši religijski citati Empty Re: Najlepši religijski citati

Počalji od pesma Čet Feb 27, 2014 9:36 pm

"Ljubav je strpljiva, puna dobrote; ljubav nije zavidljiva, ljubav se ne uznosi, ne nadima se, ne čini što ne valja, nije koristoljubiva, ne razdražuje se, nije zloslutna, ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve podnosi, uvek veruje, svaku nadu čuva, sve snosi. Ljubav nikad ne prestaje..." 1. Korinćanima 13,4-8
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Najlepši religijski citati Empty Re: Najlepši religijski citati

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu