Najgori forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako religija gleda na seks?

+2
ypsilon
pesma
6 posters

Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Kako religija gleda na seks?

Počalji od pesma Pet Jan 31, 2014 2:16 am

Kako religija gleda na seks? Seks_religija_v

Većina religija seks vidi kao sredstvo za produžetak vrste i ništa više od toga.

 Ako se usredsredimo na hrišćanstvo ono je kroz vekove samu ljudsku seksualnost svelo na puki reproduktivni čin između muškarca i žene u bračnoj zajednici koju dotična religija jedino odobrava, ostalo je diskutabilno. 

Već je i sama golotinja povezana sa prvim grehom koji nasleđujemo po Adamu i Evi grešna, dok su Hristu oduzeti svi ''atributi'' normalnog muškarca kojem se dopadaju žene i obrnuto(zato je tolika frka podignuta oko teze da je Isus živeo sa Marijom Magdalenom u vezi koja je bila seksualne prirode), ukinuto mu je pravo na seksualnost, samim tim i ljudskost. To dalje kroz hrišćansku dogmu implicira seks kao nešto nečisto što hrišćanski bog ne radi nikada, a kamoli iz zadovoljstva - poroka. Samo seksualno zadovoljstvo se zbog svega navedenog i još mnogo toga indirektno smatra grehom.

Šta da kažemo o hiljadu žena cara Solomona, o Davidu ljubavniku....?

Celibat?

Seks pre braka???

Seks između istopolnih partnera?

Samozadovoljavanje?

Zašto je po vama religija toliko protiv seksa iz zadovoljstva? Zar je čovek stvoren samo za patnju i uzdržavanje, zar seks nije nešto prirodno u čemu čovek treba da uživa bez kajanja? Zašto je seks greh?

Znate li nešto na temu seksualnosti i religije što je zanimljivo za ispričati, kako na nju gledaju druge religije, islam, budizam...?


Poslednji izmenio pesma dana Pet Jan 31, 2014 8:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od ypsilon Pet Jan 31, 2014 3:08 am

Kako gleda na sex?! Iskreno nije me nikad zanimalo. Niti njihov stav. To je moje i amen, ja se ne petljam njima i niti želim da se oni meni petljaju. Nekako u svim mi žena "pognuta". Možda mi se čini.
ypsilon
ypsilon
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1887

Datum upisa 24.07.2013
Raspoloženje Raspoloženje : Gura se.

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od pesma Pet Jan 31, 2014 6:53 am

ypsilon ::Kako gleda na sex?! Iskreno nije me nikad zanimalo. Niti njihov stav. To je moje i amen, ja se ne petljam njima i niti želim da se oni meni petljaju. Nekako u svim mi žena "pognuta". Možda mi se čini.
I meni se isto to čini da su religije mizogne u svojoj suštini, od na oko bezazlenog zahteva za pokrivanjem ženske glave u hrišćanstvu do prakse hidžab u islamu; muškarci su vekovima glavni u crkvama dok žene te iste bogomolje pune kao kakvo roblje dogme i tradicije, žene se smatraju osobama bez prava glasa u crkvi, zna se da se crkva vekovima trudi da ženu postavi na njeno ''mesto'' kao isključivo suprugu i majku - ''reproduktivni faktor'' nacije a tim i određene religijske grupe koji treba strogo kontrolisati. Kao da je bog neko ko porobljava a ne neko ko oslobađa sve ljude , pa i žene koliko i muškarce. 

Taj duboko diskriminacioni rodni odnos prema ženama ''koje mame na greh'' je povezan i sa razmišljanjima crkve na temu seksa. Seks kao nešto prljavo i nisko, nešto strastveno što čoveka udaljava od boga a približava ženi - totalno bezvezno ukorenjeno razmišljanje..... 

''Prava crkva'' se tako upoređuje sa devicom bez mrlje, a druge su bludnice... Ponovo se sve vrti oko seksa...
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od Komsinica Sub Feb 01, 2014 4:09 am

ypsilon ::Nekako u svim mi žena "pognuta". Možda mi se čini.
Jok, to ona samo voli "sguza" hahahahaahahahahahhahahaahahahhaha

Sorry za vulgarnost hahahahaahahahahahahhahahahahahahahaah
Komsinica
Komsinica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 324

Datum upisa 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od krtica Sub Feb 01, 2014 9:31 pm

Kako religija gleda na seks? Gleda na njega kroz ključaonicu.  astasad 

Kod hrišćanstva je najgore to što uči ljude i tvrdi da su ljudi stvoreni za produžetak vrste a ne za sam čin seksa ? Decu ne donose rode ali se trebaju praviti isključivo po planu božijem bez uživanja!  down

Zato je bilo potrebno ispričati priču o bezgrešnom začeću Izide još jednom a ''bezgrešno začetog'' Horusa nazvati Isusom koji se nikada nije seksao jer je ''dobro za čoveka da ne dira ženu''. Ko to kaže,ko to laže?
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od Valter Sub Feb 01, 2014 11:14 pm

krtica ::
Zato je bilo potrebno ispričati priču o bezgrešnom začeću Izide još jednom a ''bezgrešno začetog'' Horusa nazvati Isusom koji se nikada nije seksao jer je ''dobro za čoveka da ne dira ženu''. Ko to kaže,ko to laže?
Lažu oni koji se stide što su ljudi.

Religije se itekako treba bojati jer joj je strano sve ono što je čoveku blisko, totalno lažna ideologija kojom manipulišu udruženi moćnici željni sve veće dominacije.

Praksa nametanja čednosti poriče važnost i prirodnost ljudskih potreba.

Brak ne služi za održavanje ljudske vrste, to nije njegova jedina uloga, on je zajednica dobrovoljno izabrana od strane dvoje ljudi koji žele da tako urede svoj život u društvu, to je institucija društva danas mnogo više nego što je juče bio ''crkvena svetinja''.

Sama seksualnost se ne može predstavljati samo genitalijama, ima u njoj mnogo više od toga. Način na koji religija gleda na seks je totalno neprirodan i sam po sebi skaredan i prljav, neljudski, seks kao nešto prirodno to nije.
Valter
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od pesma Ned Feb 02, 2014 3:08 am

Valter ::
Praksa nametanja čednosti poriče važnost i prirodnost ljudskih potreba.
Zbog ovog bi te mogli optužiti da se zalažeš za bludničenje oni koji se odriču ljudskih potreba i propagiraju celibat kao nešto veličanstveno,  

 drama 

mada znam da te nije briga...
pesma
pesma
Sekretarica
Sekretarica

Broj poruka 3459

Datum upisa 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od Valter Ned Feb 02, 2014 3:11 am

Celibat je OK onima koji ga upražnjavaju ali nije prirodan.
Valter
Valter
Najgori član
Najgori član

Broj poruka 85

Datum upisa 15.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od Marea Ned Feb 02, 2014 3:15 am


Kod hrišćanstva je najgore to što uči ljude i tvrdi da su ljudi stvoreni za produžetak vrste a ne za sam čin seksa ? Decu ne donose rode ali se trebaju praviti isključivo po planu božijem bez uživanja!

Da, po principu, koliko seksa toliko djece, nista mimo toga..., onda je to grijeh, i neces nikad probati rajsko voce... uredu  lool
Marea
Marea
Senior Najgori
Senior Najgori

Broj poruka 1368

Datum upisa 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od krtica Ned Feb 02, 2014 9:55 pm

Marea ::

Kod hrišćanstva je najgore to što uči ljude i tvrdi da su ljudi stvoreni za produžetak vrste a ne za sam čin seksa ? Decu ne donose rode ali se trebaju praviti isključivo po planu božijem bez uživanja!

Da, po principu, koliko seksa toliko djece, nista mimo toga..., onda je to grijeh, i neces nikad probati rajsko voce... uredu  lool
Seks je rajsko voće  astasad 

Moj komšija mrzovoljan čovek ima jedno dete,sad mi je sve jasno isuse ,od one njegove oštrokondje dobio samo jednom da se osevapi, zato pije,puši i kurva se. A oštrokondja velika vernica,miriše joj pičić na tamjan. astasad
krtica
krtica
Otpali član
Otpali član

Broj poruka 361

Datum upisa 29.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako religija gleda na seks? Empty Re: Kako religija gleda na seks?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu